به میزبانی دانشگاه یزد؛

دومین همایش ملی معماری فضاهای دانشگاهی فردا برگزار می‌شود

۱۶ دی ۱۳۹۸ | ۱۳:۱۸ کد : ۵۲۴۸۷ اخبار برگزیده اخبار ستادی
تعداد بازدید:۷۳۲
دومین همایش ملی معماری فضاهای دانشگاهی با حضور معاون اداری، مالی و مدیریت منابع وزارت علوم، تحقیقات و فناوری، شهردار تهران، مسئولان کشوری و استانی و صاحبنظران، صبح فردا (سه‌شنبه) به مدت سه روز در دانشگاه یزد برگزار می‌شود.
دومین همایش ملی معماری فضاهای دانشگاهی فردا برگزار می‌شود

به گزارش اداره کل روابط عمومی وزارت علوم، این همایش ملی با هدف تبیین نقشه راه در حوزه معماری مراکز آموزش عالی و پارک‌های علم و فناوری، شناسایی ایده‌های برتر در حوزه ساختمان‌ها و فضاهای مراکز آموزش عالی و پارک‌های علم و فناوری برگزار خواهد شد.
محورهای این همایش شامل مبانی برنامه‌ریزی و استاندارهای فضاهای آموزش عالی و تحقیقاتی و فناوری، مرور تجربیات، نقد و بررسی فضاهای دانشگاهی و پارک‌های علم و فناوری ایران و جهان، مرمت، نگهداری و تعمیر فضاهای دانشگاهی و مراکز تحقیقاتی، تکنیک‌ها و روش‌های بهینه ساخت‌وساز در فضاهای دانشگاهی و مراکز تحقیقاتی، فضاهای فاخر در دانشگاه‌های امروز ایران، کیفیت و هویت فضاهای دانشگاهی و فناوری و فضاهای دانشگاهی در بناها و بافت‌های تاریخی است.
در این همایش علاوه بر سخنرانی صاحب‌نظران و ارائه مقالات برگزیده، پنل‌های تخصصی با موضوعات فضاهای دانشگاهی در بناها و بافت‌های تاریخی، اصول و مقررات پروژه‌های عمرانی در فضاهای دانشگاهی و پارک‌های علم و فناوری، اصول و ضوابط طرح‌های جامع پارک‌های علم و فناوری و شهر و دانشگاه نیز برگزار می‌گردد.
ل.م ۵۴/ ع.ع ۵۷