دعوت از دانشگاهیان جهت حضور در مراسم تشییع و به خاک‌سپاری سردار شهید سلیمانی

۱۵ دی ۱۳۹۸ | ۲۱:۵۶ کد : ۵۲۴۸۲ اخبار برگزیده اخبار ستادی سرخط خبرها
تعداد بازدید:۱۲۲۱
دکتر غلامرضا غفاری معاون فرهنگی و اجتماعی وزارت علوم، تحقیقات و فناوری، در پی شهادت سردار سرافراز سپاه اسلام سپهبد شهید حاج قاسم سلیمانی در پیامی، ضمن تسلیت این حادثه دردناک، از عموم دانشگاهیان دعوت کرد به پاس قدرشناسی از خدمات این شهید والامقام در مراسم تشییع و خاک سپاری وی حضور یابند.
دعوت از دانشگاهیان جهت حضور در مراسم تشییع و به خاک‌سپاری سردار شهید سلیمانی

به گزارش اداره کل روابط عمومی وزارت علوم، متن پیام دکتر غفاری به شرح زیر است:
بسم رب الشهداء و الصدیقین
من المؤمنین رجال صدقوا ما عاهدوا الله علیه فمنهم من قضی نحبه و منهم من ینتظر و ما بدلوا تبدیلا
حادثه ترور ناجوانمردانه سردار سرافراز سپاه اسلام، سپهبد شهید قاسم سلیمانی که نمونه بارزی از تروریزم دولتی است، موجی از ماتم و خروش را در میان ملت بزرگ ایران و دیگر ملت های منطقه و جهان ایجاد نمود و موجب تأثر همه آزادی خواهان شد.
واقعه جانگدازی که موجب شد آمریکای جنایت پیشه و حامیانش نقاب مبارزه با تروریسم را از رخ برکشیده و چهره واقعی و کریه خود را به همگان بنمایانند که خود مصداق بارز آنند.
آری، تقدیر بدان گونه بود تا سردار دلاور ایرانی، به دست یاغی ترین رژیم دنیا، طعم شیرین شهادت در راه خدا که سالیان دراز بی قرارش بود، را بچشد.
شهید والا مقام سپهد قاسم سلیمانی در طی حیات پر برکت خود، درختی از ایمان، اخلاص و عمل صالح را پروراند تا این گونه وعده حضرت حق (جلّ و علی) در مورد او تحقق یافته و چنین عزتمندانه و غرور آفرین به جمع یاران شهیدش بپیوندد.
شهید سلیمانی شخصیتی بود که علاوه بر برخورداری از هوش و شجاعت بالای نظامی، از سجایای اخلاقی سرشاری برخوردار بود. او در طول مدت مبارزه و خدمت هیچ امری را مقدم بر منافع ملی نمی دانست و همواره از جدال بر سر گرایشات مختلف پرهیز می نمود و همین مراقبه موجب گردید تا در اولین دقایق خبر شهادتش همه آحاد جامعه با همه سلایق و گرایش های سیاسی، اجتماعی و فرهنگی داغدار از دست رفتنش باشند و سرمایه ای ملی و نمادی بی بدیل برای همگرایی و یکپارچگی شود. او نه در جهان رزم سرداری پرآوازه که در عرصه اخلاق و مرام انسانی شخصیتی ستودنی داشت که گواه آن خضوع در برابر مردم و برخورد سرشار از ادب و احترام به پیشگاه اقشار مختلف مردم؛ او نمونه مجاهدی بود، که شجاعانه در جبهه های نبرد حاضر و با نمادهای ارتجاع و انفعال مبارزه کرد و در راه دفاع از مردم در مقابل گروه های افراطی و تکفیری و نیز توطئه های بی رحمانه و خباثت آمیز ایستادگی کرد تا جایی که خون پاک خود را در این راه اهداء کرد.
حضور سردار شهید قاسم سلیمانی در جبهه های نبرد نوعی دلگرمی را برای ملت ما و ملت های تحت ظلم به ارمغان می آورد و حقّا که این مردم شریف بعد از شنیدن خبر شهادت این مرد بزرگ تاریخ معاصر ایران، اقشار مختلف نسبت به وی قدرشناسی نمودند و با حضور در صحنه های اجتماعی، بار دیگر جلوه هایی تماشایی از وحدت و انسجام ملی را به نمایش گذاشتند. مجموعه معاونت فرهنگی و اجتماعی وزارت علوم تحقیقات و فناوری ضمن ادای احترام به روح بلند این شهید والامقام و محکومیت شدید این اقدام تروریستی، ضمن تأکید بر حق جمهوری اسلامی ایران بر انتقام سخت از آمران و مسببان این جنایت بزرگ از یکایک دانشگاهیان گرانقدر دعوت به عمل می آورد تا به پاس قدرشناسی از زحمات و خدمات ارزشمند این فرزند دلاور وطن، با حضور و مشارکت در مراسم تشییع و به خاک سپاری این قهرمان ملی حضور یابند.
از پیشگاه خداوند متعال، علو درجات و کمال صبر و شکیبایی را برای خانواده محترم ایشان و سرافرازی ملت شریف ایران را مسئلت می نماییم.
ل.م ۵۴/ ع.ع ۵۷


( ۳ )