در سفر به استان خوزستان؛

دکتر نظرپور از پروژه‌های دانشگاهی و فناورانه دانشگاه صنعتی خاتم الانبیاء بهبهان بازدید کرد

۱۱ دی ۱۳۹۸ | ۱۸:۱۷ کد : ۵۲۳۸۷ اخبار برگزیده اخبار ستادی سرخط خبرها
تعداد بازدید:۱۵۸۷
دکتر محمدتقی نظرپور معاون اداری، مالی و مدیریت منابع وزارت علوم، تحقیقات و فناوری، امروز (چهارشنبه) از پروژه‌های دانشگاهی و فناورانه و بخش‌های مختلف دانشگاه صنعتی خاتم الانبیاء بهبهان بازدید کرد.
دکتر نظرپور از پروژه‌های دانشگاهی و فناورانه دانشگاه صنعتی خاتم الانبیاء بهبهان بازدید کرد

به گزارش اداره کل روابط عمومی وزارت علوم به نقل از دانشگاه صنعتی خاتم الانبیاء بهبهان، دکتر نظرپور در این بازدید یک روزه از نزدیک در جریان پیشرفت پروژه‌های دانشگاه و جزییات برنامه جامع کارآفرینی دانشگاه صنعتی خاتم الانبیاء بهبهان قرار گرفت.
وی در ادامه طرح‌های کارآفرینی دانشگاه، مرکزجوار دانشگاهی، آزمایشگاه‌ها و کارگاه‌های آموزشی، خوابگاه‌های دانشجویی و مزرعه تحقیقاتی گل نرگس و گیاهان دارویی را مورد بازدید قرار داد.
معاون اداری، مالی و مدیریت منابع وزارت علوم، در بدو ورود به دانشگاه صنعتی خاتم الانبیاء بهبهان با حضور بر مزار شهید گمنام دانشگاه، به مقام شامخ آنان ادای احترام کرد.
دکتر نظرپور همچنین در نشست با هیئت رئیسه دانشگاه صنعتی خاتم الانبیاء بهبهان ضمن تشکر از فعالیت‌های انجام شده در این دانشگاه در قالب طرح کارآفرینی و نیز ساماندهی نیروها و اعضای هیئت علمی، با توجه به شرایط اقتصادی کشور و تحریم‌های پیش آمده بر کاهش هزینه‌های جاری دانشگاه تاکید کرد و گفت: انعقاد قرارداد با موسسات و سازمان‌های دولتی همچون آموزش و پرورش به منظور تامین نیازها و رفع نواقص ساختمان‌ها و تجهیزات مدارس باکیفیت قابل قبول و با هزینه پایین می‌تواند علاوه بر افزایش درآمد اختصاصی دانشگاه، زمینه اشتغال و به‌کارگیری نیروهای آموزش دیده را نیز فراهم نماید.
وی توانمندسازی دانشجویان را نکته مهم طرح کارآفرینی این دانشگاه خواند و پیشنهاد اجرای طرح رصد فارغ‌التحصیلان دانشگاه به‌صورت آنلاین را داد و افزود: بررسی اثربخشی طرح جامع کارآفرینی و راه‌اندازی جامعه فارغ‌التحصیلان می‌تواند در راستای کارآفرینی بسیار مثمرثمر باشد.
معاون اداری، مالی و مدیریت منابع وزارت علوم، در راستای اجرای هر چه بهتر طرح کارآفرینی و به منظور اثربخشی بیشتر این طرح، خواستار حمایت از دانشجویان مهارت‌دیده حداقل تا سه سال اول فراغت از تحصیل شد و در این راستا هزینه ساخت یک سوله کارآفرینی جهت ارائه خدمات توسط مهارت‌آموزان به دانشگاه و خارج از دانشگاه را تقبل کرد و مقرر گردید دانشگاه در زمینه تهیه تجهیزات این سوله پیگیری‌ها و رایزنی‌های لازم را به‌عمل آورد.
از دیگر تعهدات دکتر نظر پور در پایان این جلسه می‌توان به ساخت و تجهیز طبقه دوم سلف سرویس دانشگاه و ساخت خوابگاه چهارم برادران دیده اشاره کرد.
در ادامه دکتر سید نژاد رئیس دانشگاه صنعتی خاتم الانبیاء بهبهان گزارشی کوتاه از وضعیت فعلی دانشگاه ارائه کرد.
حجت الاسلام طواف مسئول نهاد مقام معظم رهبری در دانشگاه صنعتی خاتم الانبیاء بهبهان نیز با اشاره به فعالیت‌های ثمربخش دانشگاه در بخش‌های اشتغال و کارآفرینی خواستار توجه بیشتر برای حل مشکلات و کمبودهای دانشگاه شد و از تلاش برای ایجاد مجمع خیرین و استفاده از این ظرفیت برای دانشگاه خبر داد.
ل.م ۵۴/ ع.ع ۵۷


( ۱ )