برای اولین بار سند راهبردی توسعه همکاری های علمی و فناوری ایران و بانک توسعه اسلامی توسط سازمان پژوهش های علمی و صنعتی ایران امضا شد

۲۲ دی ۱۳۹۳ | ۱۴:۱۰ کد : ۵۲۳۸ اخبار ستادی
تعداد بازدید:۶۶۸
برای اولین بار قرارداد تهیه سند راهبردی توسعه همکاری های علمی و فناوری جمهوری اسلامی ایران و بانک توسعه اسلامی در وزارت امور اقتصادی و دارایی توسط سازمان پژوهش های علمی و صنعتی ایران امضا شد. به گزارش ...
برای اولین بار قرارداد تهیه سند راهبردی توسعه همکاری های علمی و فناوری جمهوری اسلامی ایران و بانک توسعه اسلامی در وزارت امور اقتصادی و دارایی توسط سازمان پژوهش های علمی و صنعتی ایران امضا شد.
به گزارش روابط عمومی وزارت علوم، در بازدید اعضای بانک توسعه اسلامی و نمایندگان وزارت اقتصاد و دارایی از سازمان پژوهش‌های علمی و صنعتی ایران  مقررشد، پروژه‌ای در زمینه تدوین سند راهبردی و نقشه راه ملی همکاری با جمهوری اسلامی ایران به سازمان پژوهش ها واگذارشود.
همچنین براساس اعلام دفتر همکاری‌های بین الملل سازمان پژوهش های علمی و صنعتی ایران ، در جلسه‌ای با حضور دکترمحمود مولی نژاد قائم مقام رئیس سازمان درامور بین الملل و دکترعبدالرضا صمیمی معاون توسعه فناوری سازمان پژوهش های علمی و صنعتی ایران و هیئتی ازبانک توسعه اسلامی (IDB) متشکل از ظفر اقبال(Zafar Iqbal) و سیف اله عابد(Saifullah Abid) در سازمان سرمایه گذاری و کمک های اقتصادی و فنی ایران وابسته به وزارت امور اقتصادی و دارایی،  قرارداد مربوطه امضا شد.
براساس سیاست جدید بانک توسعه اسلامی، نخستین بار است که بحث سرمایه گذاری در توسعه علوم و فناوری در بین کشورهای عضو OIC در دستور کار آن بانک قرار گرفته است و این سند راهبردی اساس همکاری جمهوری اسلامی ایران و آن بانک می باشد.
گفتنی است بانک توسعه اسلامی یکی از موسسات بین المللی توسعه ای و از نهادهای تخصصی سازمان همکاری های اسلامی محسوب می شود که به منظور ایجاد نقش موثرتری در توسعه کشورهای عضو و ارتقا سطح همکاری های فیمابین، اقدام به تهیه و تدوین "برنامه استراتژی مشارکت کشورهای عضو (MCPS)" در راستای استراتژی چشم انداز 1440 هجری قمری آن بانک و برنامه های توسعه ای کشورها کرده است.