برای اولین بار پذیرش دانشجو در دو مقطع کارشناسی ارشد دردانشگاه صنعتی کرمانشاه انجام می شود

۲۱ اردیبهشت ۱۳۹۳ | ۱۵:۰۷ کد : ۵۲۳۶ دستاوردهای دانشگاه ها
تعداد بازدید:۱۲۳۳
<div dir="None">دکتر علی اکبر اختری سرپرست دانشگاه صنعتی کرمانشاه، از موافقت وزارت علوم، تحقیقات و فناوری با پذیرش دانشجوی مهندسی برق قدرت و مهندسی شیمی (فرایندهای جداسازی) در مقطع کارشناسی ارشد و همچنین علوم کامپیوت</div> ...
دکتر علی اکبر اختری سرپرست دانشگاه صنعتی کرمانشاه، از موافقت وزارت علوم، تحقیقات و فناوری با پذیرش دانشجوی مهندسی برق قدرت و مهندسی شیمی (فرایندهای جداسازی) در مقطع کارشناسی ارشد و همچنین علوم کامپیوتر در مقطع کارشناسی از طریق کنکور سراسری سازمان سنجش خبر داد.
به گزارش روابط عمومی وزارت علوم، دکتر اختری با اعلام این خبر افزود:  در پی درخواست دانشگاه صنعتی کرمانشاه از شورای گسترش آموزش عالی و وجود ظرفیت تدریس این رشته‌ها در دانشگاه، شورای گسترش آموزش عالی وزارت علوم، تحقیقات و فناوری در دو نوبت اسفند ماه۹۲ و اردیبهشت 93 با ایجاد این سه رشته و پذیرش دانشجو در مهر ماه ۹۳ موافقت کرده است.
سرپرست دانشگاه صنعتی کرمانشاه تصریح کرد: با تصویب این دو رشته کارشناسی ارشد، دانشگاه صنعتی کرمانشاه نیز پا به عرصه تحصیلات تکمیلی گذاشت و امیدواریم علاوه توسعه کمی دانشگاه، شاهد کیفیت بالای این دوره همچون دوره های کارشناسی و تربیت مهندسانی خبره و شهروندانی توسعه یافته باشیم.
وی در ادامه با اشاره به برنامه توسعه پنچ سال آتی این دانشگاه افزود: در این دانشگاه، تیمی برای گسترش رشته ها تشکیل شده که برابر برنامه ریزی های به عمل آمده در حال حاضر مقدمات راه اندازی حداقل ۳ رشته را فراهم کرده است .
دکتر اختری در خاتمه خاطر نشان کرد: دانشگاه صنعتی کرمانشاه، از بهمن سال ۱۳۸۶ با پذیرش ۱۳۰ دانشجو در دو رشته مهندسی برق و مهندسی شیمی در شهر کرمانشاه فعالیت خود را آغاز کرده و هم اکنون در رشته های مهندسی برق ( قدرت)، مهندسی شیمی، مهندسی مکانیک در دانشکده انرژی و همچنین مهندسی فناوری اطلاعات، مهندسی کامپیوتر (سخت افزار) و مهندسی مخابرات در دانشکده فناوری اطلاعات نزدیک به ۱۱۵۸ دانشجوی شاغل به تحصیل دارد.


( ۱ )