به میزبانی دانشگاه صنعتی امیرکبیر؛

چهاردهمین کنفرانس بین‌المللی حفاظت و اتوماسیون سیستم‌های قدرت برگزار شد

۱۰ دی ۱۳۹۸ | ۱۴:۴۶ کد : ۵۲۳۴۶ دستاوردهای دانشگاه ها
تعداد بازدید:۶۴۰
چهاردهمین کنفرانس بین المللی حفاظت و اتوماسیون سیستم‌های قدرت امروز (سه‌شنبه) با حضور جمعی از صاحب‌نظران داخلی و خارجی به میزبانی دانشگاه صنعتی امیرکبیر برگزار شد.
چهاردهمین کنفرانس بین‌المللی حفاظت و اتوماسیون سیستم‌های قدرت برگزار شد

به گزارش اداره کل روابط عمومی وزارت علوم به نقل از دانشگاه صنعتی امیرکبیر، دکتر حسین عسکریان رئیس چهاردهمین کنفرانس بین المللی حفاظت و اتوماسیون سیستم‌های قدرت اظهار داشت: این کنفرانس با هدف تقویت ارتباط صنعت و دانشگاه در حوزه حفاظت و اتوماسیون سیستم های قدرت برگزار شده است.

وی تاکید کرد: در حاشیه این کنفرانس نمایشگاه تخصصی برگزار شده است تا زمینه تقویت موضوع ارتباط صنعت و دانشگاه فراهم شود.

رئیس دانشگاه صنعتی امیرکبیر نیز در این کنفرانس گفت: باتوجه به دستاوردهایی که این دانشگاه در حوزه هوشمندسازی شبکه برق و اتوماسیون دارد بنابراین این دانشگاه آمادگی دارد تا در اجرای طرح‌های ملی در این حوزه‌ها مشارکت کند.

دکتر سید احمد معتمدی گفت: توسعه حوزه اتوماسیون موجب می‌شود تا شغل بیشتری در کشور ایجاد شود.

وی با اشاره به هوشمندسازی شبکه برق افزود: هوشمند سازی شبکه برق موجب می شود تا تخصص های جدیدی وارد حوزه اشتغال شود.

دکتر معتمدی عنوان کرد: دانشگاه صنعتی امیرکبیر در حوزه اتوماسیون و هوشمندسازی شبکه برق فعالیت های خوبی انجام داده است بنابراین این دانشگاه آمادگی دارد در این حوزه با نهادهای مرتبط همکاری داشته باشد.

وی اظهار داشت: همچنین باتوجه به دستاوردهای دانشگاه در حوزه اتوماسیون و هوشمندسازی این دانشگاه قادراست در طرح های ملی در این حوزه مشارکت کند.

در ادامه دکتر حسین حسینیان دبیر چهاردهمین کنفرانس بین‌المللی حفاظت و اتوماسیون سیستم‌های قدرت، گفت: به این کنفرانس تخصصی ۲۰۰ مقاله ارسال شد که ۴۷ مقاله مورد پذیرش قرار گرفت و از این تعداد ۳۰ مقاله به صورت شفاهی و ۱۷ مقاله به صورت پوستر ارائه خواهد شد.

وی عنوان کرد: در نمایشگاه تخصصی این کنفرانس ۲۳ شرکت حضور دارند که دستاوردهای علمی و تخصصی خود را ارائه داده اند.

دکتر حسینیان تصریح کرد: همچنین در حاشیه این کنفرانس ۱۱ کارگاه و ۲ میزگرد تخصصی برگزار خواهد شد.

دکتر حسن غفوری فرد رئیس انجمن مهندسین برق والکترونیک ایران نیز گفت: آسیب‌ها به شبکه برق کشور ممکن است به سه طریق طبیعی، خرابکاری و نفوذ در شبکه‌های اینترنتی رخ دهد.

وی به اثرات حملات سایبری به صنعت برق اشاره کرد و اظهار داشت: در صورتی که حملاتی سایبری به صنعت برق هر کشوری صورت بگیرد، رادارهایی که امنیت کشور را تامین می‌کنند، سردخانه‌ها، بیمارستان‌ها، مراکز حساس، زیر ساخت‌های بحرانی، آب، انتقال سوخت و فروشگاه از جمله مراکزی هستند که دچار اخلال می‌شوند تا اهمیت پایداری و حفاظت از صنعت برق بیشتر عیان شود.

س.س ۵۱/ ل.م ۵۴