رئیس چهاردهمین کنفرانس بین‌المللی حفاظت و اتوماسیون سیستم قدرت خبر داد:

رشد ۱.۵ برابری مقالات دریافتی نسبت به دوره قبل/ حضور ۳۲ شرکت دولتی و خصوصی در کنفرانس

۰۸ دی ۱۳۹۸ | ۱۸:۱۸ کد : ۵۲۲۹۵ دستاوردهای دانشگاه ها
تعداد بازدید:۶۸۳
رئیس چهاردهمین کنفرانس بین‌المللی حفاظت و اتوماسیون سیستم قدرت در نشست خبری این کنفرانس گفت: این کنفرانس که به میزبانی دانشگاه صنعتی امیرکبیر برگزار می‌شود با ۱۵۰ مقاله دریافتی نسبت به دوره قبل با رشد ۱.۵ برابری دریافت مقاله مواجه بوده و استقبال چشم‌گیری هم در بخش دانشگاهی و هم در بخش صنعت از این دوره از کنفرانس شده است.
رشد ۱.۵ برابری مقالات دریافتی نسبت به دوره قبل/ حضور ۳۲ شرکت دولتی و خصوصی در کنفرانس

به گزارش اداره کل روابط عمومی وزارت علوم، نشست خبری چهاردهمین کنفرانس بین‌المللی حفاظت و اتوماسیون سیستم قدرت با حضور دکتر حسین عسگریان ابیانه، رئیس کنفرانس، حسین حسینیان، دبیر کنفرانس و جمعی از اهالی رسانه امروز (شنبه) در دانشکده مهندسی برق دانشگاه صنعتی امیرکبیر برگزار شد.
دکتر عسگریان ابیانه، در ابتدای این نشست با اشاره به پیشینه این کنفرانس اظهار داشت: این کنفرانس در سال‌های گذشته فقط در بخش حفاظت بود اما چند سال است که این کنفرانس با همراهی بخش اتوماسیون بوده است.
وی افزود: چهاردهمین دوره از کنفرانس در بخش‌های مقالات، میزگرد و حوزه بومی‌سازی اتوماسیون برگزار خواهد شد. این کنفرانس از سوی دانشگاه صنعتی امیرکبیر و با همکاری قطب قدرت، انجمن مهندسین برق و الکترونیک ایران، شرکت توانیر و مدیریت شبکه برق ایران و باهدف رشد و توسعه دانش و فناوری درزمینهٔ حفاظت و اتوماسیون شبکه‌های قدرت در روزهای ۱۰ و ۱۱ دی‌ماه برگزار خواهد شد.
دکتر عسگریان ابیانه در خصوص جزئیات چهاردهمین دوره از کنفرانس بین‌المللی حفاظت و اتوماسیون سیستم قدرت گفت: این کنفرانس در بخش‌های کارگاه به حوزه آموزش‌های کاربردی و به‌روز و در بخش مقالات و سخنرانی‌ها به حوزه‌های کاربردی، راهبردی و توسعه‌ای توجه دارد. حفاظت شبکه‌های هوشمند الکترونیکی، کاربرد مفاهیم اینترنت اشیا در حفاظت سیستم‌های قدرت، بومی‌سازی سیستم‌های حفاظتی، مکان‌یابی خطا در شبکه‌های انتقال و توزیع، ارائه روش‌ها و الگوریتم‌های جدید حفاظت در سیستم‌های برق و طرح‌های حفاظت از سلامت شبکه برق از مهم‌ترین محورهای این دوره از کنفرانس هستند.
وی درباره دیگر محورهای این کنفرانس خاطرنشان کرد: سیستم زمین و سیستم حفاظتی، حفاظت اضافه، ولتاژ در شبکه‌های قدرت و طراحی محدودکننده‌های جریان خطا و سیستم‌های حفاظتی ویژه کاربرد سیستم‌های نوین مخابراتی در حفاظت شبکه‌های قدرت از دیگر محورهای بخش حفاظت این دوره از کنفرانس هستند. ازجمله محورهای حوزه اتوماسیون در سیستم‌های قدرت نیز می‌توان به سیستم‌های اتوماسیون برق در صنعت، اتوماسیون در نیروگاه‌ها، شبکه‌های انتقال و توزیع قابلیت اطمینان، اتوماسیون شبکه‌های هوشمند، اتوماسیون در سیستم‌های حفاظت و کنترل و امنیت در سیستم‌های اتوماسیون و سیستم‌های سخت‌افزاری و نرم‌افزاری در اتوماسیون اشاره کرد.
رئیس چهاردهمین کنفرانس بین‌المللی حفاظت و اتوماسیون سیستم قدرت گفت: متقاضیان شرکت در این دوره از کنفرانس تا ۲۵ دی‌ماه می‌توانند مقالات خود را به این کنفرانس ارسال کنند. نتایج نیز دوم دی‌ماه اعلام خواهد شد. تاکنون ۱۵۰ مقاله به دریافت این کنفرانس ارسال گردیده که از میان آن‌ها ۴۶ مقاله تائید شده است. از این ۴۶ مقاله نیز تعداد ۳۰ مقاله به‌صورت حضوری و۱۶ مقاله نیز به‌صورت پوستر ارائه خواهد شد.

حضور بیش از ۴۵ شرکت و سازمان داخلی در نمایشگاه کنفرانس
حسین حسینیان، دبیر چهاردهمین کنفرانس حفاظت و اتوماسیون در سیستم‌های قدرت نیز با اشاره به استقبال خوب دانشگاه‌ها و بخش صنعت از این دوره از کنفرانس اظهار داشت: تقویت ارتباط صنعت و دانشگاه یکی از مهم‌ترین اهداف این کنفرانس در نظر گرفته‌شده است. در این دوره ۳۲ شرکت خصوصی و دولتی که بیشتر آن‌ها دانش‌بنیان هستند، شرکت دارند. همچنین ۴۵۰ ثبت‌نام کننده برای حضور در این دوره از کنفرانس درخواست فرستاده‌اند. در بخش بین‌الملل نیز دو پروفسور طراز اول در این حوزه از دانشگاه‌های چین و سوئیس حضور دارند و سخنرانی خواهند کرد.
دبیر این دوره از کنفرانس خاطرنشان کرد: درمجموع ۱۱ کارگاه در زمینه‌های اتوماسیون و حفاظت برگزار خواهد شد. برگزاری این میزگردها و مقالات و کنفرانس‌ها می‌تواند به انتقال تجربیات گران‌بها بیانجامد.
وی افزود: همچنین در این کنفرانس، نمایشگاهی با امکان قرارگیری بیش از ۴۵ شرکت و سازمان داخلی در دو هزار مترمربع فضای نمایشگاهی به‌منظور معرفی و گسترش فعالیت‌ها در نظر گرفته شده است.
ه.ع ۷۳/ ل.م ۵۴/ ع.ع ۵۷