از سوی دانشگاه تبریز اعلام شد؛

آغاز مرحله داوری طرح‌های مشترک ایران- ترکیه/ انتخاب فهرست نهایی طرح‌ها اسفند ۱۳۹۸

۰۸ دی ۱۳۹۸ | ۱۳:۲۸ کد : ۵۲۲۸۳ دستاوردهای دانشگاه ها
تعداد بازدید:۸۹۷
بر اساس اعلام دانشگاه تبریز، مرحله داوری طرح‌های مشترک ایران و ترکیه آغاز شده و انتخاب فهرست نهایی طرح‌ها در اسفند ۱۳۹۸ خواهد بود.
آغاز مرحله داوری طرح‌های مشترک ایران- ترکیه/ انتخاب فهرست نهایی طرح‌ها اسفند ۱۳۹۸

به گزارش اداره کل روابط عمومی وزارت علوم به نقل از دانشگاه تبریز، دکتر سعید شجاعی، مدیر دفتر همکاری‌های علمی بین‌المللی دانشگاه تبریز گفت: با عنایت به استقبال خوبی که از فراخوان طرح‌های مشترک ایران و ترکیه به عمل آمد، دبیرخانه تصمیم به تمدید مهلت ۱۰ روزه به منظور بارگذاری تعداد بیشتری از طرح‌ها در سامانه دریافت طرح‌های مشترک گرفت و در پایان مهلت مقرر و پس از بررسی‌های اولیه، ۱۳۱ طرح برای ارزیابی به دبیرخانه طرح‌ها در ایران و ترکیه ارسال شد.

وی افزود: داوری طرح ها از هفته اول دی ۱۳۹۸ آغاز شد و دانشگاه تبریز به عنوان متولی کارگروه ملی همکاری با ترکیه، هیاتی دو نفره را مامور بررسی و ارزیابی طرح‌ها کرد. توبیتاک یا شورای علم و فناوری ترکیه نیز به نمایندگی از این کشور، با هیاتی سه نفره، ارزیابی طرح‌ها را در دستور کار خود قرار داده است.

دکتر شجاعی افزود: تلاش کردیم برای تسهیل در نحوه انتخاب طرح ها، معیارهای داوری در ایران و ترکیه یکسان سازی شوند و به نظر می رسد با اتمام نتایج ارزیابی، تصمیم برای انتخاب طرح های نهایی با سرعت بیشتری انجام شود.

دکتر شجاعی همچنین گفت: بازه زمانی در نظر گرفته شده برای ارزیابی هیئت داوران، پایان دی ۱۳۹۸ خواهد بود و کمیته‌ای مشترک از وزارت علوم کشورمان و شورای علم و فناوری ترکیه، طرح‌های منتخب مشترک را تا نیمه اسفند ۱۳۹۸ اعلام خواهند کرد.

س.س ۵۱/ ل.م ۵۴
 

 


( ۲ )