قرار گرفتن نام ۳نفر از پژوهشگران دانشگاه شهید بهشتی در جمع پژوهشگران یک درصد برتر جهان

۰۸ دی ۱۳۹۸ | ۱۱:۱۵ کد : ۵۲۲۷۵ دستاوردهای دانشگاه ها
تعداد بازدید:۱۲۰۸
دانشگاه‌ها، موسسات پژوهشی و پژوهشگران پراستناد برتر کشور براساس عملکرد شاخص‌های کیفی ۱۰ ساله در ESI و ISC معرفی شدند و ۳ نفر از پژوهشگران پراستناد دانشگاه شهید بهشتی در جمع یک درصد برتر جهان در حوزه علوم انسانی قرار گرفتند.
قرار گرفتن نام ۳نفر از پژوهشگران دانشگاه شهید بهشتی در جمع پژوهشگران یک درصد برتر جهان

به گزارش اداره کل روابط عمومی وزارت علوم به نقل از دانشگاه شهید بهشتی، دکتر علی رضائیان عضو هیئت علمی دانشکده مدیریت و حسابداری، دکتر کورش فتحی واجارگاه و دکتر محمد یمنی دوزی سرخابی اعضای هیئت علمی دانشکده علوم تربیتی و روان‌شناسی دانشگاه شهید بهشتی به عنوان پژوهشگران پراستناد برتر در حوزه علوم انسانی، علوم اجتماعی و هنر شناخته شدند.

پایگاه شاخص‌های اساسی علم (ESI) متعلق به شرکت کلاریویت آنالتیکس (ISI) آخرین فهرست مؤسسات یک درصد برتر دنیا که بیشترین تعداد استنادها را در طول ۱۰ سال گذشته دریافت کرده‌اند را منتشر کرد و بر اساس آخرین به روزرسانی آن در آذر ۹۸، تعداد ۶۵ دانشگاه و مؤسسه تحقیقاتی از کشور جمهوری اسلامی ایران در میان یک درصد دانشگاه‌های برتر جهان که دارای بیشترین میزان اثرگذاری بوده‌اند، مشاهده می‌شودو در بین دانشگاه‌ها و پژوهشگاه‌های کشور ۲۷ دانشگاه جامع، ۲۲ دانشگاه علوم پزشکی، ۱۱ دانشگاه صنعتی و ۵ مرکز تحقیقاتی در جمع موثرترین‌های دنیا قرار گرفتند.

پایگاه استنادی علوم جهان اسلام (ISC) بر روی هر نام شناسایی شده در طلایه داران علم ای. اس.آی (ESI) پردازش‌های مختلفی را انجام داده و بدین ترتیب به طور تقریبی فهرست کاملی از نخبگان علمی کشور را تهیه کرده و بر این اساس ۳۵۴ نفر در زمره پژوهشگران پر استناد یک درصد برتر دنیا قرار گرفته‌اند.

از مجموع پژوهشگران برتر، ۴۵ درصد متعلق به دانشگاه‌های جامع، ۲۶ درصد مربوط به دانشگاه‌های صنعتی، ۲۵ درصد مربوط به دانشگاه‌های علوم پزشکی و بقیه مربوط به مراکز تحقیقاتی کشور است.

 

کسب دو مدال نقره و برنز مسابقات بین‏المللی برنامه نویسی دانشجویی منطقه غرب آسیا توسط دانشجویان دانشگاه شهیدبهشتی

تیم‌های انجمن برنامه ‏نویسی ACM دانشگاه شهیدبهشتی، مدال‌های نقره و برنز مسابقات بین‏المللی برنامه نویسی دانشجویی منطقه غرب آسیا را از آن خود کرد.

بیست و یکمین دوره مسابقات بین‌المللی برنامه‌نویسی دانشجویی منطقه غرب آسیا در دانشکده مهندسی کامپیوتر دانشگاه صنعتی شریف برگزار شد و در این مسابقات، ۷۹ تیم سه‏ نفره برنامه‏نویسی منتخب از دانشگاه‌های سراسر کشور برای کسب جواز حضور در مسابقات جهانی و مسابقات قهرمانی غرب آسیا به رقابت پرداختند.

در این رقابت‌ها، سه تیم منتخب از دانشگاه شهیدبهشتی حضور داشتند که تیمِ متشکل از آقایان محمدمهدی آهنگران، آرین بنایی، امیر ولی زاده و مهدی کاظمی (مربی) مدال نقره و تیمِ متشکل از آقایان علی میرجهانی، امین انوری سرور، نوید مهدیان و عرفان علی‏ محمدی (مربی) مدال برنز را کسب کردند.

گفتنی است تیمِ متشکل از آقایان روزبه صیادی، امیرعلی منجر و خانم پرستو فلک افلاکی نیز جایزه اولین حل یک سوال مسابقه را از آنِ خود کرد.

س. س ۵۱/ ل. م ۵۴


( ۱ )