پیام وزیر علوم به مناسبت روز دانشجو

۱۶ آذر ۱۳۹۸ | ۰۰:۰۰ کد : ۵۲۲۴۷ پیام های وزیر
تعداد بازدید:۱۶۲۴

فرا رسیدن سالروز شانزدهم آذر، روز دانشجو که تجلی و تداعی گر رشادت و نقش آفرینی ممتاز دانشجویان است به دانشگاهیان سرافراز، به ویژه دانشجویان بصیر و آگاه تبریک میگویم. بی تردید جامعه دانشگاهی همواره آرمان‌گرایی و استکبارستیزی را فریاد زده؛ عالمان و عموم جامعه دانشجویان را طلایه‌داران آزادی‌خواهی و عدالت‌طلبی دانسته و شور و اشتیاق عالمانه، مشفقانه، جهادی و ظلم ستیز شأن را تحسین و آفرین گفته‌اند. تلاش و مساعی جریان دانشجویی را نمی‌توان به ساحت محدود سیاست فروکاست چرا که در عرصه‌های علمی، آموزشی، پژوهشی و فرهنگی نیز اعتلا، آبادانی و استقلال ایران اسلامی را سرلوحه تلاش خود قرار داده است.
جریان‌های اصیل دانشجویی حضور و تکاپوی مسئولانه خود را مصروف تحقق عدالت اجتماعی و نیل به توسعه علمی پایدار و همه جانبه نموده‌اند، چون پیش‌گامی در عرصه تلاش مجاهدانه و حرکت برای تحقق چشم‌اندازهای علمی و اقتصادی مورد اهتمام جریان دانشجویی کشور است. مجموعه نظام جمهوری اسلامی به آینده این جریان امیدوار و درخشش و پیشرفت فردای کشور را در گرو وجود دانشجویان فعال، نوآور و بالنده ای می‌داند که سرمایه‌های انسانی و موتور محرکه توسعه هر کشور می‌باشند و در این مسیر فهم شرایط زمانه و درک فراز و فرودهایی که ایران عزیز در چند دهه معاصر از سر گذرانده، موجد بینش و تعمیق آگاهی تاریخی است که می‌تواند هویت بخش و امید آفرین باشد.
پر پیدا است که آرمان خواهی و استکبار ستیزی دانشجویان که ریشه در ۱۶ آذر دارد بخشی از داشته‌ها وسرمایه معنوی دانشگاه می‌باشد که در مقاطع مختلف نقش خود را ایفا نموده است. وظیفه خود می‌دانیم این روز را گرامی بداریم و درود و سلام خود را نثار روح و روان شهیدان به خون خفته ۱۶ آذر ۱۳۳۲، آقایان بزرگ نیا، قندچی وشریعت رضوی نمائیم.