قرار گرفتن نام ۲ پژوهشگر دانشگاه تحصیلات تکمیلی صنعتی و فناوری پیشرفته در جمع پژوهشگران یک درصد برتر جهان

۰۷ دی ۱۳۹۸ | ۱۷:۱۷ کد : ۵۲۲۳۱ دستاوردهای دانشگاه ها
تعداد بازدید:۱۷۱۹
نام دو نفر از اعضای هیئت‌علمی دانشگاه تحصیلات تکمیلی صنعتی و فناوری پیشرفته در جمع یک درصد پژوهشگران برتر جهان قرار گرفت.
قرار گرفتن نام ۲ پژوهشگر دانشگاه تحصیلات تکمیلی صنعتی و فناوری پیشرفته در جمع پژوهشگران یک درصد برتر جهان

به گزارش اداره کل روابط عمومی وزارت علوم به نقل از دانشگاه تحصیلات تکمیلی صنعتی و فناوری پیشرفته، دکتر زهرا حسنی معاون پژوهش و فناوری پژوهشگاه علوم و تکنولوژی پیشرفته و علوم محیطی در این خصوص گفت: بر اساس اعلام پایگاه استنادی علوم جهان اسلام، دکتر عصمت راشدی و دکتر فرشید کی نیا، به ترتیب اعضای هیئت‌علمی دانشکده مهندسی برق و کامپیوتر و پژوهشکده انرژی دانشگاه تحصیلات تکمیلی صنعتی وفناوری پیشرفته در جمع یک درصد پژوهشگران برتر جهان قرار گرفتند.

وی افزود: در این ارزیابی که با بررسی سوابق پژوهشی محققان در بازه زمانی ۱۰ ساله و با روش‌شناسی پیشرفته شناسایی از پایگاه استنادی ESI و WOS موردمطالعه قرارگرفته است، سه شاخص استنادات کل به مقالات نویسنده، تعداد متوسط خوداستنادی به ازای هر مقاله و متوسط درصد خود استنادی یک نویسنده به‌عنوان معیارهای مهم ارزیابی مورداستفاده قرارگرفته‌اند.

دکتر حسنی گفت: طبق گزارش معاونت پژوهش و فناوری پایگاه استنادی علوم جهان اسلام، دکتر عصمت راشدی با تعداد کل ۲۴۳۳ استناد در حوزه علوم کامپیوتر و دکتر فرشید کی‌نیا با تعداد کل ۹۸۴ استناد در حوزه مهندسی، موفق به کسب این عنوان ارزشمند شدند.

ل.م ۵۴

 

 


( ۵ )