به میزبانی دانشگاه علوم و فنون دریایی خرمشهر؛

اولین کنفرانس ملی صنعت، تجارت و علوم دریایی برگزار شد

۰۴ دی ۱۳۹۸ | ۱۷:۱۳ کد : ۵۲۱۸۲ دستاوردهای دانشگاه ها
تعداد بازدید:۷۰۱
نخستین کنفرانس ملی صنعت، تجارت و علوم دریایی، با حضور محققان، اساتید و مسئولان دستگاه‌های اجرایی خرمشهر و آبادان، امروز (چهارشنبه) در سالن اجتماعات دانشکده اقتصاد و مدیریت دانشگاه علوم و فنون دریایی خرمشهر برگزار شد.
اولین کنفرانس ملی صنعت، تجارت و علوم دریایی برگزار شد

به گزارش اداره کل روابط عمومی وزارت علوم به نقل از دانشگاه علوم و فنون دریایی خرمشهر، در ابتدای این مراسم دکتر موسوی معاون سرمایه‌گذاری سازمان منطقه آزاد اروند به‌عنوان سخنران کلیدی درخصوص فرصت‌های سرمایه‌گذاری در منطقه و سپس مهندس محمدی‌پور رئیس اداره آموزش پژوهش و فناوری سازمان صنعت معدن و تجارت استان خوزستان به ایراد سخنرانی پرداختند.

در بخش دوم همایش ارائه مقالات و برگزاری پنل‌های علمی در چهار محور مهندسی دریا، منابع طبیعی دریا، علوم دریایی و اقتصاد و مدیریت انجام شد. علاوه بر اینکه دستاوردهای علمی این همایش که به‌صورت یک مجموعه در اختیارات محققان و علاقه‌مندان قرار گرفت موافقت شد یک دبیرخانه دایم برای این همایش تأسیس شود؛ این دبیرخانه دایم برای برگزاری سالانه یا دو سالانه همایش ملی صنعت، تجارت و علوم دریایی فعالیت خواهد کرد.

همچنین مقرر شد در این راستا سمینار دیگری با همکاری دانشگاه علوم و فنون دریایی خرمشهر، سازمان منطقه آزاد اروند سازمان صنعت معدن و تجارت استان خوزستان و بخش خصوصی فعال در حوزه صنایع دریایی با محوریت شرکت صنایع دریایی ساحل اروند تشکیل شود و در خصوص استفاده بهینه از ظرفیت‌های منطقه برای پیشرفت صنایع دریایی و افزایش سرمایه گذاری، تولید و اشتغال تحقیق نمایند و راهکار ارئه دهند.

گفتنی است از میان ۱۲۷ مقاله دریافتی به دبیرخانه این کنفرانس، ۹۶ مقاله پذیرفته شده است که در قالب ۱۵ سخنرانی و ۸۱ پوستر ارائه می‌شود.

ل.م ۵۴

 


( ۲ )