در بیستمین نمایشگاه دستاوردهای پژوهش و فناوری صورت پذیرفت:

عقد قرارداد همکاری شرکت‌های تولید قطعات خودرو و نیروگاهی با پژوهشگران دانشگاه فنی و حرفه ای

۰۴ دی ۱۳۹۸ | ۱۴:۱۴ کد : ۵۲۱۷۶ دستاوردهای دانشگاه ها
تعداد بازدید:۸۳۰
قرارداد همکاری شرکت‌های تولید قطعات خودرو و نیروگاهی با پژوهشگران دانشگاه فنی و حرفه ای در بیستمین نمایشگاه دستاوردهای پژوهش و فناوری منعقد شد.
عقد قرارداد همکاری شرکت‌های تولید قطعات خودرو و نیروگاهی با پژوهشگران دانشگاه فنی و حرفه ای

به گزارش اداره کل روابط عمومی وزارت علوم به نقل از دانشگاه فنی و حرفه ای، در این دوره از نمایشگاه دستاوردهای پژوهش، فناوری و فن بازار پژوهشگران مرکز رشد دانشکده شهیدمنتظری مشهد موفق به عقد قرارداد با دو شرکت در زمینه تولید قطعات خودرو و نیروگاهی شدند.

دستگاه ساخته شده توسط این پژوهشگران با عنوان “ Green Energy ” (سیستم تولید سوخت پاک) با بهره‌گیری از دانش فنی روز دنیا برای اولین بار در ایران و جهان تولید و ساخته شده است.

این دستگاه با به کارگیری انرژی آب و انرژی‌های تلفاتی خودرو به سوختی دست یافته که از نظر ارزشی، قدرتی معادل ۳ برابر بنزین دارد و هم اکنون مورد تأیید سازمان‌های مربوطه و بسیار دوستدار محیط زیست است.

گفتنی است از مزایای این دستگاه می‌توان به کاهش چشمگیر مصرف سوخت در خودروها و بویلرهای صنعتی، کاهش چشمگیر آلایندگی، قابلیت نصب بر روی تمامی سیستم‌های درون‌سوز نظیر موتورها، مشعل‌ها، صنایع دریایی نظیر کشتی‌ها، دوستدار محیط زیست و جایگزین مناسب برای سوخت‌های فسیلی اشاره کرد.

گفتنی است غرفه دانشگاه فنی و حرفه‌ای در این دوره از نمایشگاه که با حضور ۴۱ دانشگاه، ۲۴ پژوهشکده، ۳۴ پارک علم و فناوری و ۲۵ مرکز رشد و موسسه خصوصی برگزارشد؛ با آثار منتخب از دانشکده‌های فنی و حرفه ای ۳۱ استان کشور، حضوری پررنگ و شایان توجه داشت.

ل.س ۴۲/ ل.م ۵۴