قرار گرفتن نام پژوهشگر دانشگاه زنجان در بین پژوهشگران یک درصد برتر دنیا

۰۳ دی ۱۳۹۸ | ۰۹:۴۷ کد : ۵۲۱۲۲ دستاوردهای دانشگاه ها
تعداد بازدید:۵۳۷
دکترعباس ربیعی، دانشیار گروه مهندسی برق دانشگاه زنجان در بین پژوهشگران یک درصد برتر دنیا قرار گرفت.
قرار گرفتن نام پژوهشگر دانشگاه زنجان در بین پژوهشگران یک درصد برتر دنیا

به گزارش اداره کل روابط عمومی وزارت علوم به نقل از دانشگاه زنجان، براساس استنادات صورت گرفته به تحقیقات پژوهشگران در زمینه‌های مختلف، ISC نفرات یک درصد برتر دنیا را اعلام کرد که دانشگاه زنجان نیز در این لیست نماینده‌ای دارد.

پایگاه استنادی علوم جهان اسلام هر ساله براساس معیارهای بین‌المللی آخرین رتبه‌بندی دانشگاه های برتر کشور در میان مؤثرترین دانشگاه های پراستناد کشور را از ۱۰ سال گذشته که مدام در حال به‌روزرسانی است اعلام می کند. موسسات، دانشگاه ها و مراکز تحقیقاتی می‌توانند در بین یک درصد برتر دنیا قرار بگیرند که این استنادات بیانگر ارزشمندی و کیفیت یافته‌ها و تولیدات علمی هستند. رشد کیفیت تولیدات علمی عاملی برای دستیابی به مرجعیت علمی است.

همچنین معیار انتخاب پژوهشگر برتر تعداد استنادات صورت گرفته به تولیدات آنها می باشد که بر همین اساس پژوهشگرانی که توانسته اند براساس تحقیقات خود به بالاترین سطح اعتبار بین المللی دست یابند در دسته پژوهشگران یک درصد و۲۰ درصد برتر دنیا قرار می گیرند.

دانشگاه زنجان در بین ۲۷ دانشگاه جامع میان مراکز پژوهشی پراستناد یک درصد برتر کشور بوده و نام دکترعباس ربیعی؛ دانشیار گروه مهندسی برق دانشگاه در بین پژوهشگران یک درصد برتر دنیا قرار گرفته است.

گفتنی است که پیش از این نیز نام دکترعلی رمضانی، دکترمحمدحسین رسولی فرد و دکترصالح مبین جزء پژوهشگران یک درصد برتر و موجب افتخار دانشگاه بوده‌اند.

ل.س ۴۲/ ل.م ۵۴