توسط محققان دانشگاه تهران؛

مکمل ضد اسهال گوساله شیرخوار بر پایه آنتی‌بادی و پروبیوتیک ساخته شد

۰۲ دی ۱۳۹۸ | ۱۱:۲۷ کد : ۵۲۱۰۴ دستاوردهای دانشگاه ها
تعداد بازدید:۱۲۸۰
محققان پردیس کشاورزی و منابع طبیعی دانشگاه تهران، موفق به ساخت مکمل ضد اسهال گوساله شیرخوار بر پایه آنتی‌بادی و پروبیوتیک شدند.
مکمل ضد اسهال گوساله شیرخوار بر پایه آنتی‌بادی و پروبیوتیک ساخته شد

به گزارش اداره کل روابط عمومی وزارت علوم به نقل از دانشگاه تهران، اسهال عمده‌ترین بیماری و عامل خسارت در گوساله‌های شیرخوار است. ای‌کلای انتروتوکسیژنیک K 99 یکی از مهم‌ترین عوامل بیماری‌زای مرتبط با اسهال شناخته می‌شود و ایمنوگلوبین‌های زرده تخم‌مرغ ( IgY ) به‌همراه پروبیوتیک‌ها به‌عنوان یک جایگزین ارزان برای آنتی‌بیوتیک‌ها جهت پیشگیری و درمان عفونت‌ها است.

هدف از این فناوری، تهیه IgY اختصاصی علیه ای‌کلای K 99 و تعیین دوز بهینه آن همراه با پروبیوتیک‌ها و سپس تعیین اثر آنها در گوساله‌های شیرخوار است. مکمل پروبیوتیکی حاوی هفت گونه باکتری انتروکوکوس فاسیوم، پدیوکوکوس اسیدی لاکتی‌سی، استرپتوکوکوس ترموفیلوس، لاکتوباسیلوس بولگاریکوس، لاکتوباسیلوس اسیدوفیلوس، لاکتوباسیلوس رامنوسوس، بیفیدوباکتریوم بیفیدیوم) می‌باشد که دوز مناسب برای استفاده از پودر زرده تخم‌مرغ، یک گرم تعیین شده است.

براساس این پژوهش، محصول تولیدی سبب بهبود وزن روزانه، سلامت و ایمنی و کاهش شیوع اسهال در گوساله‌های شیرخوار می‌شود. بنابراین، فرآورده حاضر می‌تواند راهکار مناسبی برای کاهش شیوع اسهال و جایگزین کارآمدی برای کاهش استفاده از آنتی‌بیوتیک‌ها در گوساله‌های شیرخوار شود.

این دستاورد پژوهشی که از سوی دکترآرمین توحیدی، عضو هیئت علمی گروه دامی پردیس کشاورزی و منابع طبیعی دانشگاه تهران، دکترمهدی ژندی، عضو هیئت علمی گروه دامپروری پردیس کشاورزی و منابع طبیعی، دکترناهید مژگانی، عضو هیئت علمی مؤسسه رازی و امیر کرم‌زاده دهاقانی، دانشجوی دوره دکترا به انجام رسیده است، در بیستمین نمایشگاه دستاوردهای پژوهش، فناوری و فن بازار و هفتمین نمایشگاه تجهیزات و مواد آزمایشگاهی ایران ساخت، در غرفه ویژه وزارت علوم، تحقیقات و فناوری رونمایی شد.

ل.س ۴۲/ ل.م ۵۴


( ۲ )