به همت خیر دانشگاه‌ساز؛

ساختمان جدید امور دانشجویی و فرهنگی دانشگاه اراک به بهره‌برداری رسید

۳۰ آذر ۱۳۹۸ | ۱۱:۳۰ کد : ۵۲۰۳۲ دستاوردهای دانشگاه ها
تعداد بازدید:۵۶۱
گردهمایی خیرین دانشگاه اراک همزمان با آیین افتتاح ساختمان جدید امور فرهنگی و دانشجویی در دانشگاه اراک برگزار شد.
ساختمان جدید امور دانشجویی و فرهنگی دانشگاه اراک به بهره‌برداری رسید

به گزارش اداره کل روابط عمومی وزارت علوم به نقل از دانشگاه اراک، دکترسعید حمیدی رئیس دانشگاه اراک در این مراسم گفت: مراسم امسال از آن جهت ویژه است که همزمان با افتتاح ساختمان امور دانشجویی و فرهنگی همراه شده است. این ساختمان، یادگار پرشکوه مرحوم مهندس رادسر است که سال ها نام وی را استوار می سازد.

وی افزود: دانشگاه محل علم و دانش است و انتظار می‌رود که دانشگاه حلال مسائل باشد. بنابراین وظیفه اصلی توسعه و حمایت دانشگاه به عهده دولت است اما حمایت‌های مردمی بازوی قدرتمندتری برای توسعه دانشگاه‌ها است. خوشبختانه در سال های اخیر حمایت های مردمی به سمت مراکز علمی جهت گیری شده است.

رئیس دانشگاه اراک با گلایه از تعدد دانشگاه‌ها در کشور اظهارکرد: تعدد دانشگاه‌ها در کشور ممکن است به معضل برای آینده کشور تبدیل شود. امیدواریم از این تعدد کاسته شود و در عوض به کیفیت دانشگاه افزوده شود. اگر این کیفیت به دانشگاه‌ها سوق داده شود دانشگاه می‌تواند به هدف خود که ارتباط هرچه بیشتر با صنعت است روی آورد.

دکترحمیدی به موفقیت‌هایی که دانشگاه اراک در سال های اخیر کسب کرده است اشاره کرد و تصریح کرد: در دانشکده علوم پایه بیش از پنجاه شرکت دانش بنیان قرار دارد که به تولید فناورانه محصولات رسیده اند. صنایع ما با تکنولوژی بالا نیستند، بدلیل فاصله زیاد مراکز صنعتی با علم روز، این مراکز نمی توانند در تکنولوژی پیشتاز باشند.

وی در خطاب به خیرین حاضر در این گردهمایی گفت: ما از شما به عنوان سفیران دانشگاه انتظار داریم که یاری گر انجمن مردمی توسعه دانشگاه باشید.

رئیس دانشگاه اراک گفت: دست جوانان مملکت با همت عالی شما به مراتب عالیه می رسد وامید است که شما منادیان انجمن باشید.

دکترالماسی رییس مجمع خیرین دانشگاه کاشان در گردهمایی ترنم مهر دانشگاه اراک گفت: کسانی که می‌بخشند سروران این جامعه‌اند. تعامل و ارتباط بهترین رویکرد انسان های متعالی است و باعث برتری انسان ها می شود. این جمله معروف است که کریمان عارف هستند؛ این را بدانیم که بخشندگان، خدا را بهتر از دیگران می‌شناسند. هیچ حرفی بدون عمل تاثیر ندارد و نیت و عمل خیر در دیگران اثر جاوید می گذارد.

در ادامه عظیمی مقدم خیر نیک اندیش دانشگاه اراک در این مراسم در سفارش به دیگران در انجام کارهای خیر گفت: هر کس جای یک دانشجو را در دانشگاه باز کند گویی درب یک زندان را به روی افراد زیادی بسته است. امید است روزی مشکلات مالی مانع پیشرفت دانشگاه نشود و دانشگاه شهر ما جز برترین دانشگاه های کشور شود.

استاد محمد مینا رییس انجمن مردمی توسعه دانشگاه اراک در این مراسم اظهار کرد: باید به فکر دانشجویان این دانشگاه بود. دولت‌ها موظف به فراهم سازی زمینه های پیشرفت دانشگاه ها هستند. اینکه دانشگاه در فشار مالی باشد باعث می شود دانشگاه درگیر مسائل جزئی باشد و از اهداف بزرگ خود باز بماند. ایراد در نگرش مسئولان است و باید دید عمیق تری به مسائل ایجاد شود.

وی افزود: ما نمود فعالیت های دانشگاهی را به عنوان شهروند نمی بینیم. دانشگاه و جامعه از یکدیگر فاصله گرفته اند برای همین فاصله میان جامعه و دانشگاه، دانشگاه را به مشکلات این چنینی رسانده است.

در پایان این مراسم ساختمان جدید امور دانشجویی و فرهنگی که توسط مرحوم رادسر، خیر نیک‌اندیش دانشگاه اراک احداث شد، افتتاح گردید و از پروژه‌های عمرانی در دست اقدام دانشگاه اراک بازدید به عمل آمد.

ل.س ۴۲/ ل.م ۵۴