دکتر غلامی در کنگره ملی آیت‌الله تألهی همدانی:

تکریم علما و‌ بزرگان الگوسازی برای جوانان است/ دانش، پارسایی و بصیرت سه مولفه وجودی آیت‌الله تألهی همدانی است

۲۸ آذر ۱۳۹۸ | ۱۷:۰۴ کد : ۵۲۰۱۲ اخبار برگزیده اخبار ستادی سرخط خبرها
تعداد بازدید:۱۲۲۹
دکتر منصور غلامی، وزیر علوم، تحقیقات و فناوری گفت: دانش، پارسایی و بصیرت سه مولفه وجودی آیت‌الله تألهی همدانی است؛ ایشان با مراتب معرفتی و‌ سلوکی از جامعه غافل نبود و‌ تا پایان عمر شریفش همگام با انقلاب و امام راحل بودند.
تکریم علما و‌ بزرگان الگوسازی برای جوانان است/ دانش، پارسایی و بصیرت سه مولفه وجودی آیت‌الله تألهی همدانی است

به گزارش اداره کل روابط عمومی وزارت علوم به نقل از پایگاه خبری بسنا، دکتر غلامی در کنگره ملی آیت‌الله تألهی همدانی که امروز (پنج‌شنبه) در سالن همایش‌های دانشگاه علوم‌پزشکی همدان برگزار شد، گفت: تکریم علما و بزرگان غیر از اینکه تکلیف در نشر علم است، الگوسازی برای جوانان و آینده‌سازان مملکت نیز هست؛ تکرار این نوع جلسات می‌تواند چراغ راهی برای نسل جوان باشد.
وی بیان کرد: باید اشاره کنم که شاگرد یکی از آقازاد‌ه‌های ایشان بودم و نوه ایشان شاگرد بنده بودند؛ این را باید گفت که ایشان بیت صالحی از خود به جا گذاشتند. فرزندان ایشان اهل علم و حلم و اخلاق هستند.
دکتر غلامی اظهار کرد: کنگره ملی بزرگداشت آیت‌الله تألهی همدانی فرصتی برای بازشناسی این شخصیت بزرگ و معرفی بنیان‌های فکری و شیوه‌های سلوکی برای علاقه‌مندان علم و اخلاق به ویژه نسل جوان جویای حقیقت است.
وی تبیین کرد: آیت‌الله تألهی همدانی از جمله ستارگان درخشانی است که بر تارک این مرز و بوم، شهر علم و عرفان، همدان عطرافشانی کرده است و اکنون جزبه الهی او دل‌ها را به‌هم نزدیک ساخته، کدورت‌ها را کنار زده و ‌همگان را به ادب معلیٰ فرا می‌خواند.
وزیر علوم تاکید کرد: شکفتگی روحی و اندیشه‌های حکیمانه از سویی وساده‌زیستی و مردم‌داری ایشان از سوی دیگر تصویری جذاب از او در ذهن و دل مردم ساخته و ذکر جمیلش برای عامی شورانگیر و بهجت‌آفرین است.
در ابتدای "کنگره ملی آیت‌الله محمد هادی تألهی همدانی" که با حضور خانواده ایشان، دانشگاهیان، طلاب و اقشار مختلف جامعه برگزار شد، کلیپی از سخنرانی مقام معظم رهبری در رابطه با آیت‌الله تالهی نمایش داده شد.
در ادامه این مراسم نیز از کتاب‌ها، تمبر یادبود و مستند آیت‌الله تألهی همدانی رونمایی شد.
ل.م ۵۴