به همت پژوهشگران دانشگاه تفرش؛

ربات تمیزکننده صفحات خورشیدی طراحی و ساخته شد

۲۷ آذر ۱۳۹۸ | ۱۴:۰۵ کد : ۵۱۹۹۸ دستاوردهای دانشگاه ها
تعداد بازدید:۶۹۰
ربات تمیزکننده صفحات خورشیدی بدون نیاز به آب و قابلیت تنظیم ارتفاع با توجه به عدم هم سطحی ماژول‌ها در نیروگاه‌های خورشیدی توسط پژوهشگران دانشگاه تفرش طراحی و ساخته شد.
ربات تمیزکننده صفحات خورشیدی طراحی و ساخته شد

به گزارش اداره کل روابط عمومی وزارت علوم به نقل از دانشگاه تفرش، دکترعلی محمد فتوحی مدیر امور پژوهشی و فناوری دانشگاه تفرش گفت: این طرح جزو برنامه‌های همکاری بین دانشکده مهندسی برق دانشگاه تفرش و شرکت توزیع برق استان مرکزی می‌باشد.
وی هدف از ساخت این ربات را تمیز نگه داشتن صفحات خورشیدی به منظور ایجاد حداکثر رنج بازدهی و افزایش طول عمر صفحات با توجه به عدم هم سطحی ماژول‌ها در نیروگاه‌های خورشیدی عنوان کرد و افزود: در این ربات همچنین جهت کاهش هزینه‌های شست‌وشو و کاهش مصرف آب از روش های تمیزکاری بدون آب استفاده شده است.
مدیر امور پژوهشی و فناوری دانشگاه تفرش تصریح کرد: طراحی و ساخت این ربات حاصل تلاش دو ساله مهندس امیرحسین احمدی و بهنام نحیفی دانشجویان کارشناسی ارشد دانشگاه تفرش، علیرضا اکبری و یونس ملکوتی خواه فارغ التحصیلان کارشناسی دانشگاه تفرش به سرپرستی دکتر مجتبی پیشوایی و دکترمحمدرضا میوه اعضای هیات علمی دانشکده مهندسی برق دانشگاه تفرش بوده است.
ل.س ۴۲/ ل.م ۵۴

کلید واژه ها: تفرش