بازدید و نشست عضو هیئت موسس پارک علم و فناوری پاکستان با مدیران پارک علم فناوری خراسان

۲۱ شهریور ۱۳۹۴ | ۱۲:۴۲ کد : ۵۱۹۶ دستاوردهای دانشگاه ها
تعداد بازدید:۶۷۸
عضو هیات موسس پارک علم و فناوری پاکستان به همراه سرکنسول این کشور با مدیران پارک علم فناوری خراسان ملاقات کرد.به گزارش روابط عمومی وزارت علوم ،طیبه علی کاظمی به همراه سرکنسول پاکستان در ایران از پارک ...
بازدید و نشست عضو هیئت موسس پارک علم و فناوری پاکستان با مدیران پارک علم فناوری خراسان
عضو هیات موسس پارک علم و فناوری پاکستان به همراه سرکنسول این کشور با مدیران پارک علم فناوری خراسان ملاقات کرد.
به گزارش روابط عمومی وزارت علوم ،طیبه علی کاظمی به همراه سرکنسول پاکستان در ایران از پارک علم و فناوری خراسان بازدید کرده و با مدیران این پارک در خصوص همکاری هایی در زمینه علم و فناوری و گسترش تعاملات در این خصوص مذاکره و گفتگو کرد.
 وی با ابراز علاقه نسبت به حضور در ایران وبازدید از برخی پارک های علم و فناوری این کشور، خواهان تسهیل همکاری های مشترک درزمینه علم و فناوری با پارک های ایران از جمله پارک خراسان شد.
در این دیدار مریم نعمتی مدیر روابط عمومی و امور بین الملل پارک علم و فناوری خراسان به معرفی مدت زمان فعالیت پارک های علم و فناوری در ایران پرداخت و گفت: این پارک ها زیر نظر وزارت علوم تحقیقات و فناوری ایران بوده و حدود 14 سال از عمر پارک های علم و فناوری در ایران می گذرد که خوشبختانه در طول سالهای اخیر شاهد موفقیت های چشمگیری از عملکرداین پارک ها در ایران بوده ایم.
مدیر روابط عمومی و امور بین الملل پارک علم و فناوری خراسان پارک های علم و فناوری را حلقه واسط بین دانشگاه و صنعت معرفی کرد و گفت : نقش پارک های علم و فناوری در واقع تبدیل دانش به فناوری و محصول و در نهایت ایجاد ثروت و رفاه در جامعه است .
 نوریان مدیر بازاریابی پارک علم وفناوری خراسان نیز در ادامه گفت: سیاست های پارک  علم و فناوری خراسان توسعه فناوری در صنعت کشور و مبادلات فناوری و صادرات به سایر کشور ها می باشد که برای رسیدن به این هدف در سالهای گذشته ارتباطات و همکاری های خوبی با کشورهای عراق ، افغانستان، تاجیکستان و قزاقستان نیز داشته ایم .
نماینده موسسه ملی، علمی فناوری پاکستان نیز درمورد نحوه فعالیت پارک های علم و فناوری پاکستان توضیحاتی داد و گفت: در کشور پاکستان پارک های علم و فناوری زیر نظر دانشگاه ها در زمینه های مهندسی، پزشکی و دارو سازی و همچنین در زمینه های هنری فعالیت می کنند ؛ در پارک علم و فناوری پاکستان 160 شرکت فناورحضور دارند که 41 شرکت در زمینه تکنولوژی های مختلف و بقیه مراکز رشد تخصصی هستند.
در ادامه این نشست ،سرکنسول پاکستان گفت : پارک های علم و فناوری پاکستان ضمن همکاری با کشورهای دیگر علاقه مند به همکاری با پارک های علم و فناوری ایران می باشند و همچنین آمادگی کشورش را برای تبادل اطلاعات و همچنین کارشناس و متخصص در زمینه های مختلف با ایران اعلام کرد.
سرکنسول پاکستان در پایان این نشست از این دیدار ابراز خرسندی کرد و گفت امیدواریم با ادامه این ارتباط زمینه هر چه بیشتر همکاری های مشترک اقتصادی و فناوری نیز مهیا شود.