به میزبانی دانشگاه تبریز؛

سومین کنفرانس بین‌المللی مدیریت و کسب‌وکار برگزار شد

۲۷ آذر ۱۳۹۸ | ۰۷:۵۳ کد : ۵۱۹۴۳ دستاوردهای دانشگاه ها
تعداد بازدید:۴۱۹
سومین کنفرانس بین المللی مدیریت و کسب‌وکار با حضور محققان، اساتید، دانشجویان و فعالان این عرصه به میزبانی دانشگاه تبریز برگزار شد.
سومین کنفرانس بین‌المللی مدیریت و کسب‌وکار برگزار شد

به گزارش اداره کل روابط عمومی وزارت علوم به نقل از دانشگاه تبریز، دکترمحمدرضا پورمحمدی استاندار آذربایجان شرقی در آیین آغاز به‌کار این کنفرانس با تاکید بر اینکه این استان یکی از استان‌های صنعتی با پتانسیل های بالا برای ایجاد کسب و کار است، گفت: تحریم دشمنان علیه ملت ایران مشکلاتی را برای کشور در حوزه های مختلف به‌وجود آورده و این فرصت خوبی برای نخبگان جامعه، مسئولان و مدیران اجرایی کشور است که از توانمندی ها و ظرفیت های نقاط مختلف کشورمان برای رشد و شکوفایی همه جانبه آن بهره مند شوند.

وی افزود: امروزه پتانسیل های زیادی برای ایجاد کسب و کارهای نو و رونق تولید در کشور وجود دارد که با شناسایی این فرصت ها می توان فرصت های زیادی را برای جوانان این مرز و بوم ایجاد کرد و بر این اساس دانشگاه ها و دیگر مراکز تحقیقاتی با نیاز سنجی و با روی کارآمدن در عرصه تحولات کشور می توانند کمک شایانی برای رفع بسیاری از مشکلات مردم گام های موثری بردارند.

استاندار آذربایجان شرقی یادآورشد: تولید علم و فناوری در دانشگاه ها و سایر مراکز علمی باید دردی از جامعه را برطرف نمایند، چرا که امروزه عرصه رقابت جهانی و مشتری مداری است و از این رو مردمان این سرزمین باید در حرفه خویش دانش و کسب و کارهای لازم را داشته باشند که این وظیفه مهم امروز دانشگاه ها است.

دکترمحمدتقی اعلمی قائم مقام رئیس و معاون پشتیبانی و توسعه منابع دانشگاه تبریز نیز در این آیین ضمن خیرمقدم به شرکت کنندگان و تقدیراز دست اندرکاران برگزاری این کنفرانس گفت: برگزاری چنین کنفرانس های فرصت خوبی برای شناسایی توانمندی ها، تبادل تجربه و دانش در حوزه های مختلف مدیریت و کسب‌وکار است و دراین خصوص نیز ضروری است در سطح کلان به این مسایل توجه ویژه ای صورت گیرد.

وی در ادامه تاکید کرد: برای رونق تولید و ایجاد کسب و کار در زمینه های مختلف باید بیش از اینها ارتباط دانشگاه، صنعت و جامعه تقویت شود، برای اینکه در حال حاضر پتانسیل های زیادی در دانشگاه هاست که باید از این ظرفیت برای رشد کشور و رفع نیازهای مردم استفاده شود.

دکترسیدصمد حسینی، رئیس کنفرانس بین المللی مدیریت و کسب‌وکار اظهار داشت: این کنفرانس فرصتی برای محققان و دست اندرکاران حوزه سازمانی است تا با بوجود آوردن بستری برای ارائه یافته ها و به اشتراک گذاشتن تجربیات گوناگون، زمینه یادگیری و تعامل با سایرین را فراهم کرده و فارغ از چارچوب های همایش های مرسوم بتواند راه را برای ارتقای سطح دانشی شرکت کنندگان هموار کند.

دکترعلیرضا فضل زاده، دبیر علمی این کنفرانس نیز با اشاره به محورهای اصلی این کنفرانس گفت: استراتژی، چالش ها و مدیریت آنها، تحول سازمانی و مدیریت تغییرات، صمیم گیری در شرایط چالش برانگیز کسب و کار، ساختاردهی در سازمان های امروزی، مدیریت پروژه و چالش های سازمان های پروژه محور، مدیریت تولید و عملیات، سازمان های صنعتی و خدماتی، مدیریت منابع انسانی و چالش های پیش رو در آن و بازاریابی و فروش محصولات و خدمات از جمله محورهای اصلی ان است.

وی افزود: مدیریت منابع مالی و سرمایه گذاری، بازرگانی داخلی و خارجی، حسابداری و گردآوری و تحلیل اطلاعات مالی، فن آوری اطلاعات و نقش آن در مدیریت و غلبه بر چالش ها، توسعه اقتصادی و راهکارهای غلبه بر موانع توسعه، اقتصاد سنجی و تحلیل های اقتصادی بعنوان ابزاری جهت مدیریت و تصمیم گیری، سیاست های خرد و کلان اقتصادی تاثیر گذار بر کسب و کارها، کارآفرینی و چالش های پیش رو برای کارآفرینان، مدیریت بحران و ایمنی، تعالی سازمانی، مدیریت در حوزه سلامت، مدیریت جهانگردی و مدیریت کسب و کار ورزش از دیگر محورهای این کنفرانس بوده است.

دکترفضل زاده در ادامه با اشاره به تعداد مقالات رسیده به این کنفرانس نیز گفت: بیش از ۲۹۰ مقاله به دبیرخانه این کنفرانس ارسال شده بود که از این تعداد ۱۹۶ مقاله پذیرفته شده که ۱۲ مقاله آن در قالب سخنرانی در دو پنل تخصصی ارائه خواهد شد.

ل.س ۴۲/ ل.م ۵۴