با حضور معاون حقوقی رئیس جمهوری؛

نخستین شرکت دانشگاهی حقوقی کشور در دانشگاه کاشان افتتاح شد

۲۷ آذر ۱۳۹۸ | ۰۷:۴۹ کد : ۵۱۹۴۲ اخبار ستادی
تعداد بازدید:۷۹۸
نخستین شرکت دانشگاهی حقوقی کشور با حضور دکتر لعیا جنیدی معاون حقوقی رئیس جمهور در مرکز نوآوری و تجاری سازی دانشگاه کاشان افتتاح شد.
نخستین شرکت دانشگاهی حقوقی کشور در دانشگاه کاشان افتتاح شد

با حضور معاون حقوقی رئیس جمهوری؛

 نخستین شرکت دانشگاهی حقوقی کشور در دانشگاه کاشان افتتاح شد

 

نخستین شرکت دانشگاهی حقوقی کشور با حضور دکتر لعیا جنیدی معاون حقوقی رئیس جمهور در مرکز نوآوری و تجاری سازی دانشگاه کاشان افتتاح شد.

به گزارش اداره کل روابط عمومی وزارت علوم به نقل از دانشگاه کاشان، دکترعباس زراعت رئیس دانشگاه کاشان هدف از ایجاد این شرکت را ارتقای دانش عملی دانشجویان در حوزه‌های حقوقی، فراهم کردن زمینه های اشتغال دانشجویان حقوق در حین تحصیل و به‌کارگیری تکنولوژی در علم حقوق در راستای ارائه خدمات حقوقی به تمام اقشار جامعه عنوان کرد.

وی افزود: با ایجاد این مرکز زمینه‌سازی تعامل دانشگاه با صنعت از طریق ارائه خدمات حقوقی در حوزه‌های پژوهشی، آموزشی و مشاوره‌ای حقوقی و ارتقای دانش حقوقی جامعه از طریق فناوری های نوین فراهم می‌شود.

دکترزراعت تعامل با نهادهای عمومی، دولتی و مدنی از طریق انجام پژوهش‌های حقوقی در راستای پیشگیری از وقوع جرم و ارتقای رفاه اجتماعی و نیز ارائه خدمات آموزشی و مشاوره‌ای و ارائه خدمات حقوقی مطمئن و ارزان قیمت به عموم توسط اساتید، دانشجویان و فارغ‌التحصیلان حقوق دانشگاه کاشان را از دیگر اهداف ایجاد این شرکت عنوان کرد.

دکتر لعیا جنیدی معاون حقوقی رییس جمهوری در حاشیه افتتاح این شرکت دانشگاهی و در جمع خیرین دانشگاه کاشان با بیان اینکه خیرین منشاء التیام آلام مردم هستند و با اقدامات خود به نوعی آرامش را در جامعه گسترش می‌دهند، گفت: هنگامی که یک خیّر با فکر زیبای بخشش تلاش می‌کند تا در حوزه‌های گوناگون فرهنگی، آموزشی و علمی اعم از مدرسه و دانشگاه وارد شده و کمک کند از نگاه حقوقی این برداشت را می‌توان داشت که اقدام خیرین حق بر آموزش مردم که در قانون اساسی عنوان شده را عملیاتی می‌کند.

وی با اشاره به اینکه حق آموزش حقی است که قانون اساسی تأمین آن برای مردم را متوجه دولت کرده است، گفت: شرایط کشور به گونه‌ای است که امکانات و بودجه‌های دولت نمی‌تواند تأمین مالی مناسبی برای انجام این اقدامات باشد و تا یک حدی می‌تواند این وظیفه را به انجام برساند و مشارکت خیرین است که باعث می‌شود حقوق اساسی مردم که به ویژه در فصل سوم قانون اساسی آمده، تأمین شود.

دکتر جنیدی با اشاره به اینکه حق آموزش برای هر فرد حقی است که مقدمه تمامی حقوق است، اظهار داشت: اگر برای یک نفر حق آموزش تأمین نشود به نوعی تمامی حقوق آن فرد در سایر زمینه‌ها نیز امکان تحقق نخواهد داشت.

معاون حقوقی رئیس جمهوری با اشاره به اینکه همه حقوق افراد در جامعه اعم از حقوق ا قتصادی، سیاسی و اجتماعی در ارتباط وثیق با حق آموزش هستند، گفت: حق آزادی بیان ، آزادی اندیشه و نوشتن، حق بر مطبوعات، وحق  رأی دادن و تقریبا هر حقی که برای افراد در جامعه وجود دارد بر پایه حق آموزش قرار گرفته است.

دکتر جنیدی اقدامات خیرین را محوری و بر مبنای قانون اساسی دانست و خاطرنشان کرد: تلاشی که خیرین می کنند از یک سو حقوق مردم را تأمین کرده و از سویی شایسته‌ترین عبادتی است که یک فرد می‌تواند آن را انجام دهد.

وی تاکید کرد: معاونت حقوقی ریاست جمهوری آمادگی دارد تا حمایت‌های لازم از مجموعه نهادهایی که تفکر کار خیریه و کمک به مردم دارند را در تعامل با سایر دستگاه‌ها در زمینه‌های مختلف از جمله تهیه و تدوین مقررات مورد نیاز و فرهنگ‌سازی و ترویج  اقدامات و تسهیل مقررات خیرخواهانه به انجام برساند.

ل.س42/ل.م54