شورای عالی علوم، تحقیقات و فناوری اعلام کرد؛

ثبت بیش از ۸۰۰نیاز فناورانه در سامانه تستا

۲۵ آذر ۱۳۹۸ | ۱۲:۲۳ کد : ۵۱۸۸۷ اخبار برگزیده اخبار ستادی سرخط خبرها
تعداد بازدید:۴۴۸
شورای عالی علوم، تحقیقات و فناوری، نمایشگاه تقاضای ساخت و تولید ایرانی یا تستا را به منظور شناسایی نیازها و تقاضا های پژوهشی و فناوری و برقراری ارتباط سازنده میان پژوهشگران و فناوران دستگاه های اجرایی و خریداران دستاوردهادر محل نمایشگاه بین المللی تهران در سال ۱۳۹۷ برگزار کرد.
ثبت بیش از ۸۰۰نیاز فناورانه در سامانه تستا

به گزارش اداره کل روابط عمومی وزارت علوم، اقدامات انجام شده در دبیرخانه شورای عالی علوم، تحقیقات و فناوری، در رابطه با تستا شامل تشکیل دبیرخانه دائمی، اطلاع‌رسانی نیازهای ثبت شده، پیگیری وضعیت تفاهم‌نامه‌های منعقده، پیگیری نیازهای پابرجای نهادهای متقاضی، دریافت پیشنهاد از نهادهای فناور و ارسال پیشنهاد های دریافتی و اطلاعات فناوربه نهاد های متقاضی است.
برای شناسایی و دریافت نیاز ها از شرکت‌ها با بیش از ۷۰ سازمان و شرکت برای دریافت نیازهای صنعت و مستند سازی دقیق آنها جلساتی برگزار شد و با تلاش‌های انجام شده بیش از ۸۰۰ نیاز فناورانه در سامانه تستا به ثبت رسید.
تعداد نیازهای دریافت شده به تفکیک حوزه‌های مختلف صنعت شامل برق و انرژی ۲۸ نیاز، تجهیزات پزشکی ۵۸، خودرو ۲، ساختمان ۴، سایر صنایع ۱۲۰، شیمیایی ۵۶، غذایی ۴۳، فناوری اطلاعات ۵۶، کشاورزی ۴ و نفت و گاز ۳۸۰ نیاز اعلام شده است.
س.س ۵۱/ ل.م ۵۴/‏ ع. ع ۵۷


( ۱ )