بازدید هیئت نمایندگان دانشگاه های ترکیه از دانشگاه الزهرا(س)

۱۱ خرداد ۱۳۹۵ | ۱۶:۱۵ کد : ۵۱۸۸ دستاوردهای دانشگاه ها
تعداد بازدید:۶۰۱
هیئتی از نمایندگان چند دانشگاه ترکیه از دانشگاه الزهرا)(س) بازدید و با ریاست دانشگاه، مدیر همکاری های علمی بین المللی، مدیر تحصیلات تکمیلی دانشگاه و نمایندگان روسای دانشکده ها ملاقات کردند. به گزارش ر...
هیئتی از نمایندگان چند دانشگاه ترکیه از دانشگاه الزهرا)(س) بازدید و با ریاست دانشگاه، مدیر همکاری های علمی بین المللی، مدیر تحصیلات تکمیلی دانشگاه و نمایندگان روسای دانشکده ها ملاقات کردند.
به گزارش روابط عمومی وزارت علوم، دراین نشست دکترانسیه توسلی رئیس دانشگاه الزهرا(س) ضمن خوشامدگویی به مهمانان، آمادگی دانشگاه را برای اعطای بورس تحصیلی به دانشجویان رتبه اول و دوم دانشگاههای ترکیه اعلام کرد.
وی افزود: در این دانشگاه فرصت های خوبی برای تحقیق و پژوهش وجود دارد و امکانات اقامتی و رفاهی خاص این دانشگاه موقعیت منحصر به فردی را برای آن رقم زده است.
وی همچنین آمادگی دانشگاه الزهرا را برای پذیرش 10 نفر برای برنامه پسادکتری، انجام طرح های پژوهشی مشترک و نیز انتشار مجلات علمی پژوهشی مشترک  اعلان داشت.
سپس سرن عثمان کارشناس بین الملل دانشگاه سیتی کوچمان موغله ضمن معرفی دانشگاه خود که دارای 18 دانشکده و حدود 40 هزار دانشجو می باشد، پیشنهاد تبادل دانشجو با دانشگاه الزهرا را در چارچوب برنامه اراسموس مطرح کرد. برنامه اراسموس یک برنامه حمایت از همکاری های علمی بین دانشگاه های ترکیه و سایر دانشگاههای جهان است.
نوبر ابراهیم زاده از دانشگاه دوغوش و پاچال از دانشگاه بیکنت نیز با معرفی دانشگاه های خود آمادگی خود را برای همکاری های آموزشی و تبادل دانشجو اعلام کردند. هردو دانشگاه در سال 1997 در شهر استانبول تاسیس شده اند و از جمله موسسات آموزش عالی خصوصی کشور ترکیه محسوب می شوند. 
مدیرهمکاری های علمی بین المللی دانشگاه به امضای پروتکل مولانا بین دانشگاه الزهرا و چند دانشگاه ترکیه اشاره کرد و آمادگی کامل دانشگاه را برای برنامه دکترای مشترک با دانشگاه های همکار ترک اعلام کرد.
وی همچنین به امکان پذیرش استادان مدعو زن برای تدریس و تحقیق در دانشگاه الزهرا اشاره کرد.
سپس همکاران حاضر درنشست هریک به معرفی دانشکده متبوع و بیان توانمندی ها و پیشنهادهای همکاری بین المللی دانشکده خود پرداختند.