با حضور در منزل دکتر سلیمانی صورت گرفت؛

دیدار وزیر علوم، تحقیقات و فناوری با دانشمند ایرانی آزاد شده از بند زندان آمریکا

۲۴ آذر ۱۳۹۸ | ۱۵:۲۵ کد : ۵۱۸۶۳ اخبار برگزیده اخبار ستادی سرخط خبرها
تعداد بازدید:۵۰۲
دکتر منصور غلامی، وزیر علوم تحقیقات و فناوری عصر دیروز (شنبه) در منزل دکترمسعود سلیمانی پژوهشگر آزاد شده از بند زندان آمریکا حضور یافت و با این استاد برجسته دانشگاه تربیت مدرس دیدار و گفت‌وگو کرد.
دیدار وزیر علوم، تحقیقات و فناوری با دانشمند ایرانی آزاد شده از بند زندان آمریکا

به گزارش اداره کل روابط عمومی وزارت علوم، دکتر غلامی در این دیدار ضمن ابراز خرسندی از آزادی دکتر سلیمانی دانشمند ایرانی اظهار داشت: کینه و بغض جامعه جهانی بخصوص آمریکا همیشه در درجه اول به جامعه علمی ایران بوده است و آنها می‌دانند که مقاومت جمهوری اسلامی ایران بر پایه تحقیقات علمی بسیار ارزشمندی است که توسط دانشمندان ایرانی انجام گرفته و به لحاظ مباحث نظری و استراتژیک ما جایگاه بسیار خوبی داریم و در حوزه دفاعی هم که سال‌هاست ایران از پیشرفت قابل ملاحظه‌ای برخوردار بوده است.
در ادامه این دیدار صمیمانه دکتر سلیمانی به بیان خاطراتی از دوران ۱۴ ماه زندان و دادگاه خود پرداخت و گفت: دادستان دادگاه معتقد بود که ما یک شبکه تروریستی هستیم که تحریم‌ها را دور زده‌ایم تا اقدامات خرابکارانه انجام دهیم، ولی قاضی دادگاه که خود فردی مطلع و از تحصیلات عالیه دانشگاهی برخوردار بود وقتی رزومه اینجانب را مطالعه کرد و دانست که من استاد تمام هستم و کلی تحقیق و مقاله و نزدیک به ۹ هزار سایتیشن دارم دستور داد با قرار وثیقه آزاد شوم.
وی در ادامه گفت: ولی اف بی ای با این امر موافقت نکرد و من دوباره به زندان و بندی که در آن اکثراً سیاه‌پوستان امریکایی با جرم‌های سنگین مانند قاچاق مواد مخدر بودند منتقل شدم؛ اما در این مدت حبس با بیشتر زندانی‌ها ارتباط بسیار خوب و انسانی برقرار کرده بودم و برای آنان سوره‌های قرآن را به انگلیسی ترجمه می‌کردم و همه از اخلاق و رفتار من رضایت داشتند.
دکتر سلیمانی خاطرنشان کرد: ه آمریکایی‌ها مدام به او فشار می‌آوردند به آمریکا پناهنده شود اما با مقاومت‌های وی مواجه شدند.
وی همچنین از پیگیری شخص وزیر علوم، تحقیقات و فناوری، رئیس دانشگاه تربیت مدرس و مراجع ذیربط برای آزادی وی از زندان قدردانی کرد.
گفتنی است در این دیدار دکتر مسعود شمس بخش مشاور وزیر علوم و مدیرکل حوزه وزارتی و دکتر محمدتقی احمدی رئیس دانشگاه تربیت مدرس، وزیر علوم را همراهی کردند.
س. س ۵۱/ ل. م ۵۴/ ع. ع ۵۷


( ۱ )