بازدید هیئت دبیرخانه شورای قطب های علمی کشور از قطب های علمی سازمان تحقیقات،آموزش و ترویج کشاورزی

۲۷ اسفند ۱۳۹۲ | ۱۲:۱۰ کد : ۵۱۸۳ اخبار ستادی
تعداد بازدید:۱۱۲۸
به منظور ارزیابی گزارش عملکرد قطب های علمی سازمان تحقیقات، آموزش و ترویج کشاورزی، هیئت دبیرخانه شورای قطب های علمی کشور&#160; از قطب های علمی سازمان تحقیقات،آموزش و ترویج کشاورزی بازدید کرد.<br/><span id="ms-rterangepaste-start"></span>به گزارش ر...
بازدید هیئت دبیرخانه شورای قطب های علمی کشور از قطب های علمی سازمان تحقیقات،آموزش و ترویج کشاورزی
به منظور ارزیابی گزارش عملکرد قطب های علمی سازمان تحقیقات، آموزش و ترویج کشاورزی، هیئت دبیرخانه شورای قطب های علمی کشور  از قطب های علمی سازمان تحقیقات،آموزش و ترویج کشاورزی بازدید کرد.
به گزارش روابط عمومی وزارت علوم، در این بازدید دکتر مظفر شریفی مدیرکل دفتر سیاستگذاری و برنامه ریزی امور پژوهشی وزارت علوم و دبیر شورای قطب های علمی کشور ضمن اعلام سیاست های کلی این وزارتخانه در خصوص حمایت از قطب های علمی بر لزوم معرفی قطب های علمی و آمادگی آنان برای کمک به تصمیم گیری های کلان کشور تأکید کرد.
 وی  در خصوص ایجاد قطب های علمی کشور در دانشگاهها و موسسات پژوهشی گفت: قطب های علمی جهت احراز مرجعیت علمی در حوزه های تخصصی تلاش می کنند و دارای توانمندی بالا برای مشارکت و اعلام نظر تخصصی در تصمیم گیری ها، سیاست گذاری ها و نظارت و اجرای طرحهای پژوهشی در حوزه های تخصصی خود می باشند.
 دکتر شریفی از جمله دستاورد قطب های علمی را گسترش و تعمیق روحیه خودباوری و فراهم ساختن زمینه تحقق شعار“ما می توانیم“ در حوزه های مختلف ذکر کرد و افزود: با توجه به برنامه محوری و جهت گیری هدفمند تحقیقاتی و فناوری در قطب های علمی و حضور برجستگان علمی در هستۀ قطب ها، حضور آنها در کمیسیون ها و ستادهای دولت و وزارت علوم در تصمیم سازی های مبتنی بر دانش ضروری است.
دبیر شورای قطب های علمی کشور در خاتمه تصریح کرد: نقش نخبگان دانشگاهی در کمک به اداره مسائل کشور حائز اهمیت است و در این میان قطب های علمی بیشترین کمک را می توانند بکنند که باید زمینه حضور آنها و نیز ارجاع امور به آنان فراهم شود تا نقش قطب ها در تعیین اولویت ها و اجرای طرح های مورد نیاز کشور به مرحله ظهور برسد.
در ادامه این نشست دکتر سفیدکن معاون پژوهش و فناوری سازمان تحقیقات، آموزش و ترویج کشاورزی به ارائه گزارش عملکرد مختصری از قطب های علمی سازمان پرداخت و نیز هریک از مدیران قطب های علمی فلور ایران، کشاورزی ارگانیک، گیاهان معطر و اسانسها، حفاظت، ارزیابی و بهره برداری پایدار از بلوط غرب ایران، تحقیقات فرآورده های مرکب چوبی و همزیستی با تنشها و بحرانهای آبی به ارائه گزارش عملکرد و دستاورد قطب های علمی خود پرداختند.