معاون پژوهش و فناوری وزارت علوم در آیین آغاز هفته ملی پژوهش و فناوری تأکید کرد:

نیاز فردای ایران؛ نسلی شاداب و خلاق برای اندیشیدن

۲۳ آذر ۱۳۹۸ | ۱۶:۲۹ کد : ۵۱۸۱۵ اخبار برگزیده اخبار ستادی سرخط خبرها
تعداد بازدید:۱۳۷۶
دکتر مسعود برومند، معاون پژوهش و فناوری وزارت علوم در جشنواره ملی تجلیل از پژوهشگران و فناوران برتر دانش‌آموزی با دعوت از دانش‌آموزان به بازدید از نمایشگاه عرضه و تقاضای فناوری در نمایشگاه بین‌المللی تهران گفت: نیاز اساسی حوزه دانش بنیان در کشور، نیاز به منابع انسانی علاقه‌مند به پژوهش است. ما برای فردای کشور به نسلی شاداب و خلاق برای اندیشیدن نیاز داریم.
نیاز فردای ایران؛ نسلی شاداب و خلاق برای اندیشیدن

به گزارش اداره کل روابط عمومی وزارت علوم، دکتر برومند در این آیین با تبریک آغاز هفته ملی پژوهش و فناوری اظهار داشت: آغاز هفته پژوهش از مدرسه است چون آغاز هرچیزی مدرسه است.
وی با بیان اینکه از روز ۲۶ آذرماه نمایشگاه عرضه و تقاضای فناوری در نمایشگاه بین‌المللی تهران کار خود را آغاز می‌کند تصریح کرد: از همه والدین می‌خواهم دانش آموزان و فرزندان خود را به بازدید از نمایشگاه ببرند. این نمایشگاه می‌تواند جرقه اولیه برای علاقه به حوزه پژوهش برای بسیاری از دانش آموزان باشد.
معاون پژوهش و فناوری وزارت علوم در ادامه سخنان خود با خطاب قرار دادن وزیر آموزش و پرورش خاطرنشان کرد: نیاز اساسی حوزه دانش بنیان در کشور، نیاز به منابع انسانی علاقه‌مند به پژوهش است. ما برای فردای کشور به نسلی شاداب و خلاق برای اندیشیدن نیاز داریم. بایستی وزارتخانه‌های علوم، تحقیقات و فناوری، بهداشت، درمان و آموزش پزشکی و وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی در کنار آموزش و پرورش قرار بگیرند و برای رسیدن به این هدف مهم همکاری کنند. پیشنهاد ما این است که آموزش و پرورش نیز مانند دانشگاه‌ها در تلاش باشد که دیوارهای مدارس، فراتر از چیزی باشد که امروز وجود دارد. مدارس نیز باید با جامعه در ارتباط باشند.
در پایان این مراسم نیز اسامی دانش آموزان برگزیده قرائت شده و از سوی وزیر علوم، تحقیقات و فناوری و وزیر آموزش و پرورش مورد تقدیر قرار گرفتند.
اسامی برگزیدگان شامل: سید آرمیتا نجفی با همکاری مهشاد مولایی در زمینه پروژه علمی، درسا میکاییل وند در زمینه طرح عید و داستان، سید هلنا حسینی اژدری در زمینه کتاب داستان، محمد علی کرمی در زمینه داستان نویسی و الیسا یوری در زمینه طرع عید و داستان، طاها برخورداری با همکاری مهسا ازگرینی در زمینه طراحی و ساخت، آرتین سپهرنیا در زمینه داستان خوانی، محمد اکبری با همکاری یوسف صمدپور و علی قانع در زمینه پروژه آزمایش جابربن حیان، علی غافل با همکاری رضا رضایی در زمینه آزمایش و محمد امین میرشکاری در زمینه طراحی و ساخت، آرش خوشرنگ با همکاری امیر محمد همتی در زمینه طرح پژوهشی، فرح آزادی با همکاری فاطمه پوردولابی در زمینه طرح پژوهشی، محمدحسین ابوالفتحی با همکاری بردیا فیروزی در زمینه پژوهش، ساتیار صالحیان دردشتی با همکاری آرمان علیخانی در زمینه اختراع است.
از دیگر برگزیدگان جشنواره می توان به مجتبی نبی‌پور با همکاری محمدمهدی دهقانی فیروزآبادی در زمینه اختراع، ملینا اخلاقی با همکاری مبینا موذن در زمینه طرح پژوهشی و سما جعفریان با همکاری مهنا اشرفی در زمینه طرح پژوهشی، امیر محمد ظریف با همکاری امیرمهدی ظریف در زمینه طرح ساخت خودروی خودران، محمد محمدی با همکاری علی صادقی در زمینه طرح پژوهشی، امیر حسین سالاری در دو طرح پژوهشی که منجر به طراحی و ساخت دستگاه شده و در حال ثبت اختراع می باشد، علی مقدم، سید کیانا قریشی در زمینه طرح پژوهشی، اوژن دلیلی با همکاری مهدی قاسم علی پور در زمینه اختراع ثبت شده در pct و حسین رحیم زاده در زمینه طرح پژوهشی اشاره کرد.
گفتنی است جشنواره ملی تجلیل از پژوهشگران و فناوران برتر دانش‌آموزی، صبح امروز (شنبه)؛ در نخستین روز از هفته پژوهش و فناوری با شعار پژوهش اثربخش، فناوری ارزش‌آفرین، رونق تولید، با حضور دکتر منصور غلامی، وزیر علوم، تحقیقات و فناوری، دکتر محسن حاجی میرزائی، وزیر آموزش‌وپرورش و جمعی از مسئولان در دبیرستان پسرانه فرهنگ برگزار شد.
ه.ع ۷۳/ ل.م ۵۴/ ع. ع ۵۷