در آستانه هفته پژوهش و فناوری صورت گرفت؛

رونمایی از ۵ محصول فناورانه پژوهشگران پارک علم و فناوری مازندران

تعداد بازدید:۷۱۷
در بیستمین نمایشگاه دستاوردهای پژوهش و فناوری و پنجمین فن بازار استان مازندران از ۵ محصول فناورانه پژوهشگران پارک علم و فناوری مازندران رونمایی شد.
رونمایی از ۵ محصول فناورانه پژوهشگران پارک علم و فناوری مازندران

به گزارش اداره کل روابط عمومی وزارت علوم به نقل از پارک علم و فناوری مازندران، محصولات رونمایی شده شامل ژل واریزول برای درمان واریس و هموروئیدهای خارجی، تولید رقم جدید برنج برکت محتمل به شوری، کنترل کننده پیشرفته فرآیند حرارتی، سامانه اتوماسیون آبیاری تناوبی شالیزار و فوم عایق بازتابنده پلی استارین می‌باشند.

دکترعلی معتمدزادگان رئیس پارک علم و فناوری مازندران در آیین افتتاحیه این نمایشگاه با اشاره به ارائه بیش از ۲۵۰ محصول فناوری در بیستمین نمایشگاه دستاوردهای پژوهش و فناوری و پنجمین فن بازار استان گفت: ۸۰ استارت آپ، ۱۸ شرکت دانش بنیان، ۲۰ مجموعه علمی پژوهشی و فناوری، ۱۰ شرکت حوزه صنایع خلاق و دانش آموزی در این نمایشگاه حضور دارند.

وی افزود: این نمایشگاه از امروز به مدت چهار روز از ساعت ۱۰ صبح الی ۱۸ عصر در محل نمایشگاه بین المللی استان واقع در قائمشهر برگزار می شود.

دکتر معتمدزادگان با اشاره به ارائه بیش از ۲۵۰ محصول  فناوری در این نمایشگاه افزود: ۸۰ استارت آپ، ۱۸ شرکت دانش‌بنیان، ۲۰ مجموعه علمی پژوهشی و فناوری، ۱۰ شرکت حوزه صنایع خلاق و دانش آموزی، در این نمایشگاه حضور دارند.

رئیس پارک علم و فناوری مازندران با اشاره به رونمایی پنج محصول فناوری برتر تجاری سازی شده استانی در این نمایشگاه گفت: این محصولات در حوزه الکترونیک، کشاورزی، پزشکی، پلیمر و فناوری اطلاعات می‌باشند.

دکترمعتمدزادگان از برگزاری کارگاه‌های آموزشی و پنل های تخصصی در طول برگزاری ایام نمایشگاه خبر داد و گفت: ارائه فضای مذاکرات B۲B و B۲G  برای تعامل و ارتباط موثر در راستای همکار‌ی‌های فیمابین برای اولین بار، در نمایشگاه امسال فراهم شده است.

وی در پایان گفت: برگزاری تورهای بازدید گروهی و همچنین دانش آموزی و دانشجویی از نمایشگاه را از برنامه‌هایی است که در طول برگزاری نمایشگاه مورد توجه قرار خواهد گرفت.

 گفتنی است بیستمین نمایشگاه دستاوردهای پژوهش و فناوری و پنجمین فن بازار استان مازندران همزمان به یازدهمین نمایشگاه الکامپ استان در محل نمایشگاه بین‌المللی قائمشهر از 19 لغایت 22 آذر ماه از ساعت 10 صبح الی 18 برای بازدید علاقه‌مندان دایر می‌باشد.

ل.س42/ل.م54