بازدید هیئت آکادمیک دانشگاه بصره از دانشگاه کشاورزی و منابع طبیعی رامین خوزستان

۳۰ آذر ۱۳۹۴ | ۱۶:۰۰ کد : ۵۱۶۸ دستاوردهای دانشگاه ها
تعداد بازدید:۸۱۶
هیئتی متشکل از دکتر محمد عبدالله عبدالکریم معاون علمی دانشکده کشاورزی دانشگاه بصره و جمعی از مدیران گروه‌های آموزشی و اعضای هیئت علمی آن دانشگاه از دانشگاه کشاورزی و منابع طبیعی رامین خوزستان بازدید ...
هیئتی متشکل از دکتر محمد عبدالله عبدالکریم معاون علمی دانشکده کشاورزی دانشگاه بصره و جمعی از مدیران گروه‌های آموزشی و اعضای هیئت علمی آن دانشگاه از دانشگاه کشاورزی و منابع طبیعی رامین خوزستان بازدید کردند.
به گزارش روابط عمومی وزارت علوم، این هیئت در راستای همکاری‌های مشترک دو‌جانبه در خصوص دستیابی به راه‌حل برای چالش‌های کشاورزی منطقه در دانشگاه کشاورزی رامین خوزستان حضور یافتند.
دکتر محمد زاده مدیر گروه همکاری‌های بین‌المل دانشگاه کشاورزی و منابع طبیعی رامین خوزستان اظهار داشت: این‌ بازدید در راستای توسعه همکاری‌های بین‌المللی میان دانشگاه رامین خوزستان و دانشگاه بصره شامل پروژه‌های تحقیقاتی مشترک، تبادل استاد و دانشجو، فرصت‌های مطالعاتی برای اساتید و دانشجویان دو دانشگاه، برگزاری کارگاه‌ها، سمینارها و کنفرانس‌های علمی و بین‌المللی و نمایشگاه‌های علمی مشترک، مشارکت در انجام پایان‌نامه‌های تحصیلات تکمیلی، انتشارات مشترک علمی و استفاده از امکانات آزمایشگاهی دو دانشگاه برای همکاری‌های مؤثر در جهت ارتقای جایگاه دو دانشگاه در سطح بین‌المللی می‌باشد.
وی با بیان این‌که این هیئت 10 نفره متشکل از هشت مدیر گروه دانشکده کشاورزی دانشگاه بصره همراه با معاونان علمی و اداری دانشگاه به سرپرستی دکتر محمد عبدالله عبدالکریم معاون علمی و آموزشی این دانشگاه ضمن بازدید از بخش‌های مختلف دانشگاه رامین خوزستان با ظرفیت‌ها و امکانات دانشگاه آشنا شدند و پس از برگزاری جلسه معرفی دو دانشگاه اعضای این هیئت بر حسب رشته و تخصص خود بین دانشکده‌ها و گروه‌های آموزشی دانشگاه تقسیم و هر کدام با همتایان خود جلسات تخصصی برگزار کردند.
دکتر محمدزاده افزود: پس از نشست‌ها و بازدید از امکانات و توانمندی‌های دانشگاه، جلسه مشترک تخصصی برای بررسی محورهای همکاری و تهیه پیش‌نویس تفاهم‌نامه برگزار شد.