با حضور قائم مقام وزیر علوم؛

پروژه‌های عمرانی مجتمع آموزش عالی فنی و مهندسی اسفراین افتتاح شد

۱۷ آذر ۱۳۹۸ | ۲۰:۳۰ کد : ۵۱۶۶۷ اخبار برگزیده اخبار ستادی سرخط خبرها
تعداد بازدید:۷۴۲
آیین آغاز عملیات عمرانی ساختمان آموزشی و کمک آموزشی و بهره‌برداری از نیروگاه خورشیدی ۵ کیلو وات مجتمع آموزش عالی فنی و مهندسی اسفراین با حضور دکتر عبدالرضا باقری، قائم مقام وزیر علوم و رئیس مرکز هیات‌های امنا و هیات ممیزه مرکزی و نماینده شهرستان در مجلس شورای اسلامی در محل این مجتمع برگزار شد.
پروژه‌های عمرانی مجتمع آموزش عالی فنی و مهندسی اسفراین افتتاح شد

به گزارش اداره کل روابط عمومی وزارت علوم به نقل از مجتمع آموزش عالی اسفراین، در این آئین کلنگ ساخت ساختمان آموزشی و کمک آموزشی مجتمع که با صرف هزینه‌ای بالغ بر ۲۰ میلیارد ریال و با استفاده از کمک‌های خیرین و ردیف‌های بودجه‌ای مجتمع در مساحت ۱.۵۰۰ متر و در مدت زمان ۲ سال ساخته خواهد شد بر زمین زده شد.
در ادامه نیز نیروگاه خورشیدی پنج کیلووات مجتمع آموزشی فنی و مهندسی اسفراین که در سه فاز آموزشی، پژوهشی و تولید برق و با صرف هزینه‌ای بالغ بر یک میلیارد ریال جهت مصارف آموزشی و تامین بخشی از برق مورد نیاز مجتمع آماده شده است مورد بهره‌برداری قرار گرفت.
دکتر باقری قائم مقام وزیر علوم در این آیین، ضمن قدردانی از زحمات و تلاش‌های مسئولان و مدیران مجتمع آموزش عالی فنی و مهندسی اسفراین اظهار داشت: وزارت علوم، تحقیقات و فناوری بیش از توسعه کمی دانشگاه‌ها به توسعه کیفی آنها می‌اندیشد.
وی تصریح کرد: باید تلاش کنیم با کیفی کردن آموزش، دانشگاه‌ها، دانش‌آموختگانی کارآفرین و مهارت‌محور تربیت کنند که بتوانند به نیاز بخش‌های صنعت، خدمات و کارشناسی جامعه در سطوح مختلف پاسخ دهند.
قائم مقام وزیر علوم با بیان اینکه هم اکنون ۳۰ هزار دانشجو در خراسان شمالی تحصیل می‌کنند، گفت: از این میزان ۱۰ هزار دانشجو در دانشگاه‌های دولتی استان سرگرم تحصیل هستند که این امر برای استان نوپایی چون خراسان شمالی، که زمان زیادی از تاسیس آن نمی‌گذرد، رقمی قابل توجه است.
دکتر باقری در ادامه ضمن بازدید از اماکن آموزشی، پژوهشی، ورزشی، خوابگاهی و فرهنگی مجتمع آموزش عالی فنی و مهندسی اسفراین و آشنایی با امکانات، زیر ساخت‌ها و دستاوردهای این مجتمع در نشستی با حضور نماینده شهرستان در مجلس شورای اسلامی، ریاست و اعضای هیات رئیسه، مدیران و اعضای هیات علمی مجتمع آموزش عالی اسفراین مهم‌ترین نیازها، اولویت‌ها و برنامه‌های آتی این مجتمع آموزش عالی را بررسی کردند.
سپس دکتر مصطفی حیدری رئیس مجتمع آموزش عالی فنی و مهندسی اسفراین، ضمن قدردانی از توجه مسئولان وزارت علوم به دانشگاه‌های نوپا، به ارائه گزارشی از فعالیت‌ها و دستاوردهای مجتمع آموزش عالی اسفراین و برنامه‌های پیش‌روی این مرکز آموزش عالی پرداخت و درخصوص برنامه‌های آتی مجتمع نکاتی را بیان کرد.
دکتر هادی قوامی نماینده مردم اسفراین در مجلس شورای اسلامی نیز در سخنانی با اشاره به ظرفیت‌ها و توانمندی‌های شهرستان و دانشگاه افزود: شهرستان اسفراین با وجود دو صنعت عظیم فولاد و لوله‌گستر که در سطح کشور و خاورمیانه کم‌نظیر هستند و ارتباط خوبی که بین دانشگاه و صنعت برقرار شده توانایی و زیرساخت‌های لازم جهت ارتقا به دانشگاه صنعتی استان را دارا می‌باشد.
س.س ۵۱/ ل.م ۵۴/ ع.ع ۵۷


( ۱ )