بازدید هیئت بانوان دانشگاهی اتریشی از دانشگاه الزهرا(س)

۰۳ اردیبهشت ۱۳۹۳ | ۰۹:۱۶ کد : ۵۱۶۵ دستاوردهای دانشگاه ها
تعداد بازدید:۶۰۷
<div dir="None">هیئتی از بانوان فرهیخته اتریشی در چارچوب پروژه آشنایی ادیان با یکدیگر با مسئولان، اساتید و دانشجویان دانشکده الهیات دانشگاه الزهرا (س) دیدار و گفت و گو کردند.</div> <span id="ms-rterangepaste-start"></span><div>به گزارش روابط عمومی وزارت علوم، در این </div> ...
هیئتی از بانوان فرهیخته اتریشی در چارچوب پروژه آشنایی ادیان با یکدیگر با مسئولان، اساتید و دانشجویان دانشکده الهیات دانشگاه الزهرا (س) دیدار و گفت و گو کردند.
به گزارش روابط عمومی وزارت علوم، در این نشست دکتر مرندی مدیر همکاری‌های علمی بین‌المللی دانشگاه الزهرا(ُس)،ضمن معرفی دانشگاه الزهرا(س) به عنوان اولین دانشگاه ویژه زنان در ایران گفت: در ایران مسلمانان و اقلیت‌های مذهبی در صلح و صفا در کنار یکدیگر زندگی می‌کنند و پیروان ادیان در انجام مراسم مذهبی خود آزاد هستند.
سپس رئیس هیئت میهمان با معرفی پروژه اروپایی آشنایی ادیان با یکدیگر گفت: این پروژه بیش از دو سال است که آغاز شده و ما طی سفرهای یک هفته‌ای که به کشورهای مختلف اسلامی داریم سعی می‌کنیم اشتراکات فرهنگی و اعتقادی ادیان مسیحیت و اسلام را بیابیم و در خصوص آن‌ها به گفت و گو بنشینیم.
وی افزود: محور کار ما گردهم آوردن زنان مسیحی کاتولیک و پروتستان و مسلمان است و در حال حاضر به خاطر تغییر ترکیب جمعیتی در اروپا، مسلمانان بسیاری در کشورهای اروپایی زندگی می‌کنند و ما امیدواریم در این همزیستی مسالمت‌آمیز  نزدیکی بین ادیان اتفاق بیفتد و ما باید از هم و با هم یاد بگیریم و این شعار جمعیت ماست.
وی خاطر نشان کرد: در کشور شما ما با نمایندگان اقلیت‌های مذهبی در پارلمان ملاقات کرده‌ایم و در مجمع تقریب مذاهب و سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامی جلسات خوبی داشته‌ایم .
یکی از اعضای این گروه نیز در ادامه گفت: ما با مراقبه و تأمل سعی داریم با نحوة دعا و نیایش ادیان مختلف آشنا شویم و در کنار آن در مورد زنان و کودکان خانواده‌های مهاجر مسلمان مقیم اتریش مطالعه و فعالیت داریم.
هیئت میهمان متشکل از پزشکان، روان پزشکان، جامعه شناسان، مددکاران اجتماعی، معلمان و فعالان امور زنان بودند که هر یک به نوعی با مسائل فرهنگی و اجتماعی مربوط به خانواده‌های مسلمانان مقیم کشورهای اروپایی آشنایند و در این زمینه به کار مشغول می باشند.
همچنین اعضای این گروه با تأکید بر این که افراد انسانی هیچ مشکلی با هم ندارند و پیروان ادیان مختلف می‌توانند در صلح و آشتی کنار یکدیگر زندگی کنند هر یک به نوعی اشتیاق و انگیزة خود را در سفر به ایران به منظور آشنایی با زن مسلمان و رؤیت جامعه اسلامی از نزدیک ابراز داشتند و همه اعضای گروه بر وجود تبلیغات منفی علیه جمهوری اسلامی ایران و انعکاس نادرست و مغرضانه چهرة مسلمانان در جهان توسط وسایل ارتباط جمعی غربی اتفاق نظر داشتند.
این نشست با حضور دکتر مرندی مدیر همکاری‌های علمی بین‌المللی، دکتر توازیانی رئیس دانشکده الهیات، دکتر پات مدیر پژوهشی دانشکده الهیات، دکتر بهارزاده مدیر تحصیلات تکمیلی دانشکده، دکتر جوانی و دکتر هوشنگی اعضای گروه ادیان و عرفان، دکتر فتاحی زاده از گروه علوم قرآن و حدیث، دکتر حاجی علی، دکتر عالمی و دکتر حسینی اعضای گروه فقه و حقوق اسلامی و تعدادی از دانشجویان مقطع کارشناسی ارشد دانشکده الهیات دانشگاه الزهرا(ُس)، تشکیل شد.
گفتنی است در پایان هیئت بانوان اتریشی از کتابخانه و مرکز کامپیوتر دانشکده الهیات دانشگاه الزهرا(س) بازدید کردند.