بازدید نماینده خبرگان رهبری از پارک علم و فناوری مازندران

۰۸ شهریور ۱۳۹۳ | ۱۴:۰۸ کد : ۵۱۵۶ دستاوردهای دانشگاه ها
تعداد بازدید:۴۵۳
آیت الله معلمی نماینده خبرگان رهبری و امام جمعه شهرستان قائم شهر هم زمان با هفته بزرگداشت دولت در پارک علم و فناوری مازندران حضور یافت و از نزدیک با دستاوردها و فعالیت های شرکت های دانش بنیان مستقر در...
آیت الله معلمی نماینده خبرگان رهبری و امام جمعه شهرستان قائم شهر هم زمان با هفته بزرگداشت دولت در پارک علم و فناوری مازندران حضور یافت و از نزدیک با دستاوردها و فعالیت های شرکت های دانش بنیان مستقر در آن آشنا شد.
به گزارش روابط عمومی وزارت علوم، در ابتدای این نشست دکتر معتمدزادگان رئیس پارک علم و فناوری مازندران گفت: سرمایه امروز جوامع توسعه یافته همان سرمایه نیروی انسانی و قدرت تعقل و تفکر و عملی کردن آن است.
وی افزود: باید در کنار معیارها و ایدئولوژی خوبی که ناشی از فرهنگ اسلامی و ارزش های معنوی ماست به دستاوردهای عملی و الگوسازی بپردازیم.
دکتر معتمدزادگان حل مشکلات بیکاری و اشتغال زایی را تنها از دریچه اقتصاد دانش بنیان و پارک های علم و فناوری دانستند.
سپس آیت الله معلمی نماینده خبرگان رهبری و امام جمعه شهرستان قائم شهر در جمع فناوران و کارکنان پارک علم و فناوری مازندران گقت: خداوند متعال را شاکرم که توفیق حضور در پارک علم و فناوری استان مازندران و جمع نخبگان و صاحبان ایده و فناوران را به من عطا فرمود و بنده از یک طرف خرسندم که شاهد این پیشرفت های بزرگ هستم و از طرف دیگر متاسفم که چرا فضای کافی برای فعالیت این نخبگان و شرکت های دانش بنیان وجود ندارد.
وی تصریح کرد:با دیدن این توانمندی بنده در حد توان خویش تلاش خواهم کرد که بتوانم حمایت های لازم را از پارک علم و فناوری مازندران در جهت توسعه امکانات بکار بندم.
نماینده ولی فقیه در مازندران با ذکر این مسئله که انسان همیشه در سختی ها به پیشرفت دست پیدا می کند خاطر نشان کرد: عاملی که انسان را رشد میدهد تلاش و عزم جدی او برای پیشرفت است.
امام جمعه شهرستان قائم شهر با بیان اینکه رهبر فرزانه انقلاب در دیدارهای متعددی که با دانشجویان و اساتید و نخبگان دارند بر روی نوآوری و شکوفایی و خلاقیت استعدادها تاکید دارند و از مسئولان در جهت حمایت از آنها مطالبه می کنند افزود: باید همه ما در حمایت از شرکت های دانش بنیان بکوشیم و سیره امام راحل را که همان کار و تلاش برای رضای خدا و خستگی ناپذیری بود را الگوی خویش قرار دهیم.
وی اظهار داشت: باید برای حفظ استقلال خویش بر روی دستیابی به علم و دانش تاکید کنیم و هر کشوری که رشد علمی داشته باشد و روی پای خود بایستد نیازمند و محتاج نخواهد بود.
گفتنی است در پایان این نشست از محصول چای رژیمی استویا شرکت دانش بنیان نوآوران زیست یاخته فرین رونمایی شد.