به میزبانی دانشگاه صنعتی نوشیروانی بابل؛

نشست مدیران اداره شاهد و ایثارگر دانشگاه‌های منطقه ۲ کشور برگزار شد

۱۲ آذر ۱۳۹۸ | ۱۳:۵۰ کد : ۵۱۵۳۶ دستاوردهای دانشگاه ها
تعداد بازدید:۲۱۵
نشست مدیران اداره شاهد و ایثارگر دانشگاه‌های منطقه ۲ کشور به میزبانی دانشگاه صنعتی نوشیروانی بابل برگزار شد.
نشست مدیران اداره شاهد و ایثارگر دانشگاه‌های منطقه ۲ کشور برگزار شد

به گزارش اداره کل روابط عمومی وزارت علوم به نقل از دانشگاه صنعتی نوشیروانی بابل، در این نشست دکتر جواد واثقی امیری رئیس دانشگاه صنعتی نوشیروانی بابل اظهار داشت: این جلسات فرصت مناسبی برای تبادل‌نظر و انتقال تجارب است و شما را برای رسیدن به یک وحدت رویه و سیاست واحد در دانشگاه‌های منطقه کمک می‌کند.

وی افزود: ضرورت حمایت از دانشجویان شاهد و ایثارگر با توجه به شرایط خاص آن‌ها یک الزام است، بر همین اساس این حمایت‌ها در قانون هم پیش‌بینی‌شده است، فلسفه آن‌هم درست است؛ زیرا عزیزانی که در راستای حفظ نظام و توسعه کشور به درجه شهادت و ایثار نائل آمدند حمایت از آن‌ها و خانوادهایشان یک الزام است و در دانشگاه نیز باید به این موضوع توجه بیشتری بشود.

دکتر واثقی امیری گفت: دانشجو در هر دانشگاهی که پذیرش می‌شود بعد ورود با شاخص‌های آن دانشگاه مورد ارزیابی قرار می‌گیرد. بنابراین بر اساس آیین‌نامه‌ها و ضوابط باید دانشجویان شاهد و ایثارگر از طرح‌ها و برنامه‌های آموزشی و حمایتی بهره‌مند گردند، به‌صورت مستمر وضعیت تحصیلی، زندگی اجتماعی آن‌ها مورد رصد و ارزیابی قرار گیرد و در این زمینه فعالیت بیشتری صورت بگیرد.

رئیس دانشگاه صنعتی نوشیروانی بابل گفت: در این جلسات می‌توانید آیین‌نامه را مورد بررسی قرار دهید، نواقص آیین‌نامه‌ای را بررسی، راهکار و پیشنهادات درست حمایتی را با توجه به شرایط و امکانات دانشگاه‌ها ارائه دهید.

دکتر هادی رزاقی مدیر اداره شاهد و ایثارگر دانشگاه صنعتی نوشیروانی بابل نیز با بیان این‌که برگزاری این جلسات سبب اتخاذ تصمیمات اثرگذار در راستای بهبود وضعیت درسی، فرهنگی، اجتماعی و اخلاقی دانشجویان می‌شود به ارائه گزارشی از عملکرد این اداره پرداخت که شامل مواردی از قبیل برگزاری اردوی فرهنگی برای دانشجویان به مشهد مقدس، برگزاری کلاس‌های تقویتی، ثبت‌نام دانشجویان و تشکیل پرونده در سامانه شاهد و ایثارگر، برگزاری کلاس‌های قرآنی، تشکیل کمیته منتخب ستاد و بررسی آموزشی دانشجویان موارد خاص، تشکیل جلسه با دانشجویان، اساتید مشاور و معرفی اعضای جدید به ریاست دانشگاه، بررسی مشکلات آموزشی دانشجویان طبق آیین‌نامه جدید می‌باشد.

همچنین در ادامه حاضران در این نشست، به بررسی دستور کار و ارائه دیدگاه‌ها و نقطه نظرات خود پرداختند.

گفتنی است دانشگاه‌های منطقه ۲ کشور از سه استان گیلان، مازندران و گلستان است و شامل دانشگاه‌های صنعتی نوشیروانی بابل، مازندران، علوم کشاورزی و منابع طبیعی ساری و گلستان، فناوری‌های نوین آمل، علم و فناوری مازندران، گیلان، گنبد، علوم کشاورزی و منابع طبیعی گرگان می‌باشد.

ل.س ۴۲/ ل.م ۵۴