به منظور گسترش زمینه‌های همکاری علمی، آموزشی و پژوهشی صورت گرفت؛

انعقاد تفاهم‌نامه همکاری بین دانشگاه‌های صنعتی شریف، ولی عصر(عج) رفسنجان و مجتمع مس سرچشمه

۱۱ آذر ۱۳۹۸ | ۱۲:۲۰ کد : ۵۱۵۱۳ دستاوردهای دانشگاه ها
تعداد بازدید:۲۷۸
تفاهم‌نامه همکاری مشترک بین دانشگاه‌های صنعتی شریف، دانشگاه ولی عصر(عج)رفسنجان و مجتمع مس سرچشمه، در راستای ایجاد و گسترش زمینه‌های همکاری علمی، آموزشی و پژوهشی جهت رفع نیازهای موجود در صنایع مس کشور به امضاء رسید.
انعقاد تفاهم‌نامه همکاری بین دانشگاه‌های صنعتی شریف، ولی عصر(عج) رفسنجان و مجتمع مس سرچشمه

به گزارش اداره کل  روابط عمومی وزارت علوم به نقل از دانشگاه صنعتی شریف، دکتر فتوحی رئیس دانشگاه صنعتی شریف در نشستی که در حاشیه انعقاد این تفاهم‌نامه همکاری برگزار شد، طی سخنانی به رسالت دانشگاه‌ها در جامعه اشاره کرد و گفت: اثربخشی اجتماعی و حل مسایل مهم کشور از جمله اهداف ما برای پیشرفت کشور است.

در ادامه دکترحسن رنجبر عسکری، رئیس دانشگاه ولی عصر رفسنجان طی سخنانی به اهمیت مراکز رشد در دانشگاه‌ها اشاره کرد و افزود: مرکز رشد دانشگاه ولی عصر به عنوان اولین مرکز رشد استان کرمان در سال 91 به صورت رسمی افتتاح شد که در حال حاضر تعداد 60 شرکت فعال در این مرکز مشغول فعالیت هستند.

وی افزود: برای پیشرفت در این راه نیازمند استفاده از تجربیات دانشگاه صنعتی شریف هستیم.

سپس مهندس حسین احمدی کاظم آباد مدیر مجتمع مس سرچشمه به موضوع تحریم‌ها در کشور اشاره کرد و افزود:در این شرایط بیش از هر زمان دیگری نیازمند استفاده از پتانسیل و ظرفیت دانشگاه‌ها هستیم و برای رسیدن به اهداف صنعت باید به دانش بومی روی آوریم.

از جمله محورهای همکاری و تعهدات طرفین در این تفاهم‌نامه می‌توان به عارضه‌یابی نیازها، مشکلات و مسائل روز مس،تشکیل هسته‌های فنی، جهت ارائه خدمات فنی- ‌مهندسی و مدیریتی به مس،برگزاری دوره‌های آموزشی، سمینارها و کارگاه‌ها جهت ارتقا توان آموزشی پرسنل مس،ارائه مشاوره‌های فنی‌- مهندسی و مدیریتی به مدیران میانی و ارشد مس،ارائه پروپوزال‌ در راستای حل مشکلات فعلی و بهبود فرآیندها اشاره کرد.

همچنین حمایت مس از پروژه‌های پژوهش کاربردی از طریق اعضای هیئت علمی، پژوهشگران و فناوران و اجرای پروژه‌های تحقیقاتی توسط دانشگاه، ارائه گرنت‌های تخصصی توسط مس به منظور رفع نیازمندی‌های دانشی صنعت مس، حمایت از پایان‌نامه‌های تحصیلات تکمیلی دانشگاه که در ارتباط با نیازهای مس تعریف می‌شوند، حمایت از پروژه‌های پسادکتری، حمایت از ایده‌ها و طرح‌های نوآورانه (استارتاپ و...)، برگزاری رویداد فناورانه (استارتاپ تریگر و...) و ایجاد شرکت‌های دانش بنیان در حوزه فعالیت مس، ایجاد ظرفیت کارآموزی و.. از جمله مهم ترین تعهدات مجتمع مس سرچشمه در این تفاهم نامه بود.

س.س51/ل.م54