با حضور رئیس پژوهشگاه قوه قضائیه؛

کلینیک حقوقی دانشگاه میبد افتتاح شد

۱۱ آذر ۱۳۹۸ | ۰۹:۰۹ کد : ۵۱۴۸۸ دستاوردهای دانشگاه ها
تعداد بازدید:۲۳۸
ششمین کلینیک حقوقی کشور توسط دانشگاه میبد در سطح شهرستان و باهدف خدمت‌رسانی مطلوب به مردم در امور حقوقی به‌ویژه مشاوره‌های حقوقی ایجاد و با حضور دکتر علم الهدی رئیس پژوهشگاه قوه قضائیه و مسئولان شهرستان، افتتاح شد.
کلینیک حقوقی دانشگاه میبد افتتاح شد

به گزارش اداره کل روابط عمومی وزارت علوم به نقل از دانشگاه میبد، دکتر عباس کلانتری رئیس دانشگاه میبد در مراسم افتتاح این کلینیک ضمن اشاره به خدمات سه‌گانه آموزشی، پژوهشی و خدماتی در این کلینیک تأکید کرد: هدف از افتتاح این کلینیک که مجوزهای آن از وزارت علوم اخذشده، ارتباط دانشگاه با جامعه، کارآفرین کردن دانشگاه و استفاده از دانش و تجربه اساتید به‌صورت کاربردی می‌باشد.

وی افزود: خدمات متنوع مشاوره‌ای، حقوقی، داوری، وکالت و اجرای کارگاه‌های آموزشی این مرکز، با محوریت پیشگیری و درمان در حوزه مسائل حقوقی جامعه، کمک خوبی نیز به دادگستری شهرستان خواهد بود.

رئیس دانشگاه میبد با اشاره به استفاده این کلینیک برای کارآموزی دانشجویان حقوقی و استفاده از تجربه اساتید برای جامعه، بیان داشت: برای راه‌اندازی این مرکز از دو نمونه کشوری این نوع کلینیک در دانشگاه تهران و دانشگاه فردوسی مشهد بازدید کرده بودیم که به‌نوعی در همین راستا فعالیت دارند.

دکتر علم الهدی در آئین افتتاح کلینیک حقوقی دانشگاه میبد با اشاره به اینکه کلینیک‌های حقوقی در کشور سابقه زیادی ندارند اما می‌توانند مشکل‌گشا باشند و بر همین اساس وجود آن‌ها ضروری است، اظهار داشت: کلینیک حقوقی شهرستان میبد ششمین کلینیکی است که در کشور راه‌اندازی شده است.

رئیس پژوهشگاه قوه قضائیه بیان کرد: همان‌طور که در کنار دانشکده‌های پزشکی یک درمانگاه هم داریم، این کلینیک‌ها هم در کنار دانشکده حقوق می‌توانند کمک قابل‌توجهی به مردم داشته و در احقاق حقوق، احیای حقوق عامه، آموزش‌های همگانی حقوقی، پیشگیری از تشکیل پرونده‌ها و مشاوره‌های حقوقی به مردم اثربخش باشند.

وی اظهار داشت: این کلینیک‌های حقوقی می‌توانند فضای نظریه دانشگاه را به فضای عملی حقوق و کاربردی حقوق نزدیک کرده و ازاین‌جهت به رشد علمی کشور کمک کند.

گفتنی است کلینیک حقوقی دانشگاه میبد در سطح شهرستان میبد و در بخش‌های مختلف حقوقی و مشاوره‌ای، امور قراردادها، دعاوی ارث، امور کارگر و کارفرمایی و دعاوی اداری به شهروندان و هم استانی‌های یزدی خدمات ارائه می‌دهد.

ل.س ۴۲/ ل.م ۵۴