باهمکاری عضو هیئت علمی مجتمع آموزش عالی اسفراین صورت گرفت؛

چاپ کتاب تخصصی رشته مهندسی مکانیک با همکاری بیش از ۵۰ پژوهشگرجهان

۰۶ آذر ۱۳۹۸ | ۱۲:۲۶ کد : ۵۱۳۸۰ دستاوردهای دانشگاه ها
تعداد بازدید:۵۷۸
عضو هیئت علمی مجتمع آموزش عالی اسفراین با بیش از ۵۰ پژوهشگر برگزیده از ۳۰ کشور جهان در چاپ کتاب تخصصی رشته مهندسی مکانیک همکاری کرد.
چاپ کتاب تخصصی رشته مهندسی مکانیک با همکاری بیش از ۵۰ پژوهشگرجهان
به گزارش اداره کل روابط عمومی وزارت علوم به نقل از مجتمع آموزش عالی اسفراین، دکتر محمد حاتمی، دانشیار گروه مهندسی مکانیک مجتمع آموزش عالی اسفراین در نگارش کتاب تخصصی در زمینه مهندسی مکانیک و مهندسی شیمی درانتشارات تیلور فرانسیس با پژوهشگران برگزیده جهان همکاری کرد.
این کتاب با عنوان Nano fluids and their Engineering Application ( نانو سیال و کاربردهای مهندسی آن) و به همت بیش از ۵۰ پژوهشگر برگزیده از ۳۰ کشور جهان در ۲۳ فصل و ۵۱۶ صفحه تألیف و توسط انتشارات برگزیده تیلور فرانسیس به چاپ رسیده است.
دکتر حاتمی نگارش فصل ۲۱ این کتاب با عنوان کاربرد نانوذرات در استخراج نفت را با همکاری پروفسور Jing و Sun از کشور چین عهده دار بوده است.
وی این کتاب را منبع بسیار مناسبی برای استفاده دانشجویان تحصیلات تکمیلی در رشته مهندسی مکانیک، شیمی و نانو مواد، صاحبان صنایع بزرگ صنعتی و دانشجویانی که در مورد منابع استخراج نفت مطالعه می‌کنند دانست و افزود: تاکنون کتابی که کاربردهای نانوسیالات و استفاده آن در صنعت، بالاخص صنعت نفت و استخراج آن را به صورت کامل، شفاف و نظام‌مند تشریح کند ارائه نشده است و این نقصان مانعی را پیش روی علاقه‌مندان به این عرصه، به ویژه دانشجویان قرار داده است و نویسندگان این کتاب تلاش کرده‌اند تا با نگارش کتاب حاضر و ارائه هرچه کامل‌تر مبانی کاربرد نانو سیالات در مهندسی نقصان موجود را جبران و مسیر علاقه‌مندان به این عرصه را هموارتر کنند.
دکتر محمد حاتمی در جمع یک درصد دانشمندان برتر جهان قرار دارد و چاپ بیش از ۱۲۰ مقاله علمی و۵ جلد کتاب توسط ناشران معتبر ملی و بین المللی و همچنین راهنمایی پایان نامه‌ها و رساله‌های متعدد در مقاطع تحصیلات تکمیلی در داخل و خارج از کشور از جمله فعالیت‌های علمی و پژوهشی نامبرده می‌باشد.
س. س ۵۱/‏ ر. ب ۴۵

 


( ۲ )