به منظور توسعه همکاری‌های علمی بین‌المللی صورت گرفت؛

انعقاد تفاهم‌نامه همکاری بین دانشگاه کردستان و دانشگاه حلبچه

۰۵ آذر ۱۳۹۸ | ۱۵:۴۸ کد : ۵۱۳۶۶ دستاوردهای دانشگاه ها
تعداد بازدید:۹۱۸
تفاهم‌نامه همکاری آموزشی و پژوهشی بین دانشگاه کردستان و دانشگاه حلبچه در راستای توسعه همکاری‌های علمی بین‌المللی، توسط دکتر رحمت صادقی رئیس دانشگاه کردستان و دکتر مهاباد کامل عبدالله رئیس دانشگاه حلبچه به امضاء رسید.
انعقاد تفاهم‌نامه همکاری بین دانشگاه کردستان و دانشگاه حلبچه

به گزارش اداره کل روابط عمومی وزارت علوم به نقل از دانشگاه کردستان، دکتر صادقی رئیس دانشگاه کردستان، در نشستی که در حاشیه امضای این تفاهم‌نامه همکاری که در حلبچه برگزار شد، ضمن معرفی دستاوردها و توانایی‌های این دانشگاه آمادگی دانشگاه کردستان را برای همکاری با دانشگاه حلبچه در همه زمینه‌ها ابراز کرد.

وی با تأکید بر علاقه دانشگاه کردستان به همکاری در زمینه‌های مطرح‌شده، به فرصت مطالعاتی برای اساتید دانشگاه حلبچه در دانشگاه کردستان، دوره پسادکتری مشترک و همکاری در آموزش زبان فارسی به دانشجویان اقلیم کردستان عراق اشاره کرد.

دکتر صادقی همچنین با اشاره به پتانسیل استان حلبچه درزمینهٔ کشاورزی، پیشنهاد همکاری دانشگاه‌ها برای تحقیقات مشترک درزمینهٔ کشاورزی و باغداری و همکاری در پروژه آمایش سرزمینی استان حلبچه را مطرح کرد.

در ادامه دکتر مهاباد کامل عبدالله رئیس دانشگاه حلبچه که اولین و تنها رئیس دانشگاه زن در عراق است ضمن خیرمقدم به هیئت‌رئیسه دانشگاه کردستان و معرفی دانشگاه حلبچه به زمینه‌های همکاری بین دو دانشگاه اشاره کرد.

همکاری درزمینهٔ راه‌اندازی مرکز مشاوره در دانشگاه حلبچه، برگزاری دوره‌ها، کارگاه‌ها و کنفرانس‌های مشترک و به‌صورت خاص کنفرانس مشترک تحت عنوان حلبچه و ایجاد دوره‌های مشترک زبان و ادبیات کوردی و فارسی، از اهم موارد مطرح‌شده توسط دکتر مهاباد بود.

س.س ۵۱/ ل.م ۵۴


( ۲ )