در راستای اعمال مدیریت سبز صورت گرفت؛

افتتاح مرکز ۲۰ تُنی کشت ایروپونیک زعفران در دانشگاه ارومیه

۰۴ آذر ۱۳۹۸ | ۰۹:۰۴ کد : ۵۱۳۲۸ دستاوردهای دانشگاه ها
تعداد بازدید:۶۳۳
مرکز کشت زعفران ایروپونیک (هواکشت) دانشگاه ارومیه در راستای اعمال مدیریت سبز، با حضور رئیس و اعضای هیئت رئیسه این دانشگاه افتتاح شد.
افتتاح مرکز ۲۰ تُنی کشت ایروپونیک زعفران در دانشگاه ارومیه

به گزارش اداره کل روابط عمومی وزارت علوم به نقل از دانشگاه ارومیه، ظرفیت اسمی این مرکز کشت ۲۰ تُن پیاز زعفران گلخانه‌ای و تولید بیش از ۲۰ کیلوگرم کلاله در هر دوره است.

دکتر رحیم حب‌نقی رئیس دانشگاه ارومیه در حاشیه افتتاح این مرکز گفت: این مجموعه با همکاری دانشگاه ارومیه و شرکت یاشیل درنیکای فرتاب از سه ماه پیش در دانشگاه شکل گرفته و امروز اولین دوره از زعفران آن در مرحله برداشت قرار دارد.

وی افزود: این نوع کشت در راستای کاهش ۴۰ درصدی مصرف آب در حوزه دریاچه ارومیه به عنوان یکی از کشت‌های جایگزین در این حوزه، موردتوجه قرار گرفته است.

حسین پورعلی رئیس هیات مدیره شرکت یاشیل درنیکای فرتاب نیز اظهارکرد: روش کشت ایروپونیک (هواکشت) زغفران، روش جدیدی است که در آن بدون استفاده از آب و خاک، کشت زعفران انجام می‌شود. در حال حاضر یک سالن به مساحت ۴۰۰ مترمربع برای این طرح درنظر گرفته شده است.

وی، محل تهیه پیازهای زعفران را خراسان رضوی و جنوبی دانست و افزود: یک مزرعه پنج هکتاری نیز در جوار گلخانه کشت زعفران ایجاد کرده‌ایم. در سال‌های آتی نیز در طرح توسعه‌ای این مرکز، پیاز زعفران را خودمان تولید کنیم.

پورعلی گفت: خرید تضمینی محصول از کشاروزان را هم در فاز توسعه‌ای این محصول در نظر گرفته‌ایم تا کشاورزان دغدغه فروش را نداشته باشند.

گفتنی است این مجموعه به‌صورت مستقیم برای ۱۰ نفر و غیرمستقیم ۶۰ نفر اشتغالزایی ایجاد کرده است.

ل.س ۴۲/ ل. م ۵۴


( ۲ )