بازدید معاون علمی و فن آوری رئیس جمهور از دانشگاه یاسوج

۲۱ اردیبهشت ۱۳۹۴ | ۱۵:۰۱ کد : ۵۱۲۸ دستاوردهای دانشگاه ها
تعداد بازدید:۵۰۰
دکترسورنا ستاری معاون علمی و فن‌آوری رئیس جمهور و رئیس بنیاد نخبگان کشور به همراه استاندار کهگیلویه و بویراحمد از دانشگاه یاسوج بازدید کرد. به گزارش روابط عمومی وزارت علوم، دکترستاری دراین بازدید از نم...
دکترسورنا ستاری معاون علمی و فن‌آوری رئیس جمهور و رئیس بنیاد نخبگان کشور به همراه استاندار کهگیلویه و بویراحمد از دانشگاه یاسوج بازدید کرد.
به گزارش روابط عمومی وزارت علوم، دکترستاری دراین بازدید از نمایشگاه دستاوردهای علمی و پژوهشی و آزمایشگاه نانو دانشگاه یاسوج دیدن کرد و وی درجلسه ای باحضور هیئت رئیسه و برخی از اعضای هیئت علمی این دانشگاه نیزشرکت کرد.
معاون رئیس جمهور دراین نشست گفت: توجه به پتانسل های رشد و توسعه استان می تواند گامی درجهت بهبود وضعیت توسعه دراین منطقه باشد.
دکترستاری گفت: یکی از سیاست های دولت توسعه آموزش عالی و درنتیجه تولید ارزش افزوده توسط نیروی انسانی متخصص  وآموزش دیده است.
معاون رئیس جمهور با بیان اینکه باید درصدی از درآمدهای دانشگاه از طریق شرکت های دانش بنیان تامین شود، گفت: دولت 5% فروش این شرکت ها را به عنوان اعتبار به دانشگاه ها تخصیص می دهد.
درادامه این نشست دکترمحمودرضا رحیمی سرپرست دانشگاه یاسوج، گفت: دانشگاه یاسوج با دارای 216 عضو هیئت علمی، 5000 دانشجو درمقاطع سه گانه، 20 جلد کتاب چاپ شده توسط اعضای هیئت علمی، انتشار 350 مقاله علمی و پژوهشی، 15 آزمایشگاه تحقیقاتی وعلمی، 15 واحد فن‌آور، 3 پژوهشکده علمی و یک شرکت دانش بنیان است.
وی افزود: استان کهگیلویه و بویراحمد با دارا بودن 1 درصد مساحت کشور دارای پتانسیل های بالقوه مطلوبی در زمینه گیاهان دارویی و نفت و گاز است.
دکتررحیمی ادامه داد: با توجه به پوشش مطلوب گیاهی و فراونی گیاهان دارویی دراستان خواستار تجهیز آزمایشگاه جامع تحقیقات گیاهان دارویی در دانشگاه هستیم.
سرپرست دانشگاه یاسوج با اشاره به پتانسیل این دانشگاه در زمینه انرژی های نو و تجدید پذیر، گفت: دراین زمینه خواستار تامین اعتبار جهت تولید و راه اندازی و بهره برداری از انرژی‌های نو درمقیاس نیمه صنعتی هستیم.
دکتررحیمی با اشاره به روند طولانی تعیین صلاحیت شرکت های دانش بنیان، گفت: امیدواریم تا تعیین تکلیف پارک علم و فن آوری استان، وظیفه کارگروه تعیین صلاحیت این شرکت ها به دانشگاه یاسوج سپرده شود.
وی ایجاد آزمایشگاه نفت و گاز را از نیازهای اصلی عنوان کرد و افزود: آزمایشگاه جامع و تحقیقاتی مرکزی در زمینه نفت و گاز با توجه به تولید 25 درصد نفت کشور در استان از دیگر مواردی است که باید تامین اعتبار و راه اندازی شود.
سرپرست دانشگاه یاسوج درادامه گفت: ساختمانی که مرکز رشد و فناوری دانشگاه درآن مسقر است نامناسب و فاقد کارگاه است و هم خواستار ایجاد و تجهیز کارگاه و آزمایشگاه مرکز رشد و فناوری جهت ارائه خدمات به شرکت های دانش بنیان می باشیم.
دکتررحیمی حمایت ازطرح های پژوهشی وتحقیقاتی کاربردی اعضای هیئت علمی دانشگاه را خواستار شد و گفت: تامین اعتبار جهت رصد خانه دانشگاه و همچنین پیگیری و حمایت لازم جهت تعیین تکلیف و تسریع در راه اندازی پارک علم و فن آوری از دیگر خواسته های به حق مجموعه دانشگاهی استان از معاون رئیس جمهور و مجموعه دولت تدبیر و امید در استان است.