به میزبانی دانشگاه تهران؛

پنجمین همایش ملی حل و فصل اختلافات در صنعت انرژی برگزار می‌شود

۰۳ آذر ۱۳۹۸ | ۰۸:۱۵ کد : ۵۱۲۷۵ دستاوردهای دانشگاه ها
تعداد بازدید:۴۱۲
پنجمین همایش ملی حل و فصل اختلافات در صنعت انرژی، دهم و یازدهم آذرماه ۱۳۹۸ با مشارکت مؤسسه مطالعات حقوق انرژی دانشگاه تهران برگزار می‌شود.
پنجمین همایش ملی حل و فصل اختلافات در صنعت انرژی برگزار می‌شود

به گزارش اداره کل روابط عمومی وزارت علوم به نقل از دانشگاه تهران، مؤسسه مطالعات حقوق انرژی دانشگاه تهران با همکاری وزارت نفت، وزرات نیرو و پژوهشگاه نیرو، پنجمین همایش ملی از سلسله همایش‌های حقوق انرژی را برگزار می‌کند. رسیدگی قضائی، داوری و روش‌های جایگزین حل و فصل اختلافات از جمله محورهای این همایش است.

دعاوی حوزه انرژی در صنعت نفت و گاز، انرژی هسته‌ای و انرژی‌های نو عمدتاً ناشی از نقض تعهدات قراردادی، مصادره و سلب مالکیت‌های مستقیم و غیرمستقیم، رفتارهای تبعیض‌آمیز کشور میزبان، عدم توجه به مسئولیت اجتماعی، بهره‌گیری از فناوری‌های خطرناک و نوین در صنعت انرژی، عدم ثبات در مقررات‌گذاری در کنار سایر عوامل ایجاد اختلاف است.

بر این اساس، ضروری است ابعاد مختلف موارد مرتبط با حل اختلافات در صنعت انرژی با استمداد از تجربه‌های جدید رسیدگی‌های حقوقی در عرصه‌های بین‌المللی به بحث و تبادل نظر گذاشته شود تا حقوقدانان و دست‌اندرکاران صنعت انرژی بتوانند با اطلاعات به روز و مهارت‌های لازم، دولت‌ها و سایر ذی‌نفعان را در حفاظت و بهره‌برداری بهینه و مطمئن از منابع انرژی که متعلق به ملت‌ها می‌باشد، یاری رسانند.

گفتنی است علاقه‌مندان جهت ثبت‌نام و یا کسب اطلاعات بیشتر می‌توانند به آدرس الکترونیکی endiset.ut.ac.ir مراجعه کنند.

ل.س ۴۲/ ل.م ۵۴