به میزبانی دانشگاه گلستان؛

نخستین همایش ملی دوسالانه زمین شناسی کوهزاد البرز و دریای خزر برگزار شد

۰۲ آذر ۱۳۹۸ | ۰۸:۳۸ کد : ۵۱۲۵۵ دستاوردهای دانشگاه ها
تعداد بازدید:۵۱۷
نخستین همایش ملی دوسالانه زمین شناسی کوهزاد البرز و دریای خزر، با هدف توسعه پژوهش‌های زمین شناسی، به میزبانی دانشگاه گلستان برگزار شد.
نخستین همایش ملی دوسالانه زمین شناسی کوهزاد البرز و دریای خزر برگزار شد

به گزارش اداره کل روابط عمومی وزارت علوم به نقل از دانشگاه گلستان، دکتربهنام شفیعی دبیر این همایش گفت: به همت گروه زمین‌‎شناسی دانشکده علوم نخستین همایش ملی دوسالانه زمین شناسی، با هدف توسعه پژوهش‌های زمین‌شناسی در گستره کوهزاد البرز و دریای خزر با بررسی جنبه‌های آکادمیک و کاربردی آن برگزار شد.
وی گفت: محورهای زمین‌شناسی بنیادی، مخاطرات زمین، ذخایر و منابع زمین‌شناسی، زمین‌شناسی مهندسی ساختگاه‌ها، زمین‌شناسی زیست محیطی و پزشکی، زمین‌شناسی کواترنری و دریایی و زمین گردشگری و زمین باستان‌شناسی موضوعات مورد بحث و ارائه برای اولین سال برگزاری این همایش ملی بود.
دکتر شفیعی درخصوص مقالات ارائه شده به دبیرخانه همایش گفت: ۷۰ مقاله به دبیرخانه این همایش ارسال شده است که پس از بررسی آثار از سوی کمیته داوران، ۳۲ مقاله برای سخنرانی و ۲۰ مقاله به عنوان پوستر برای ارائه پذیرفته شده است.
در ادامه دکتر راضیه لک رئیس پژوهشکده علوم زمین به اهمیت مطالعات علوم زمین در کاهش خسارات ناشی از سیلاب، زمین لغزش، فرسایش و رسوب‌گذاری، سرنوشت خلیج گرگان، نرخ رسوب‌گذاری و حجم رسوب وارده به خلیج گرگان و راهکارهای خروج از این آسیب را بیان کرد.
گفتنی است این همایش با حضور دکتر فرهاد یغمائی رئیس دانشگاه گلستان، مهندس شهیدی معاون وزیر صنعت، معدن و تجارت، دکترمهدی غفاری رئیس پارک علم و فناوری استان گلستان، دکتر راضیه لک و جمعی از مهمانان کشوری و استانی برگزار شد.
ل.س ۴۲/ ل.م ۵۴

کلید واژه ها: گلستان