بازدید معاون سیاسی امنیتی استاندار مازندران از دانشگاه صنعتی نوشیروانی بابل

۲۰ بهمن ۱۳۹۳ | ۱۳:۰۴ کد : ۵۱۲۲ دستاوردهای دانشگاه ها
تعداد بازدید:۷۴۱
مهندس یونسی معاون سیاسی امنیتی استاندار مازندران به همراه مهندس نیازآذری نماینده مردم بابل درمجلس شورای اسلامی، دکتر احمدی لاشکی نماینده مردم چالوس و نوشهر درمجلس شورای اسلامی، فرمانداربابل، مدیرکل جه...
مهندس یونسی معاون سیاسی امنیتی استاندار مازندران به همراه مهندس نیازآذری نماینده مردم بابل درمجلس شورای اسلامی، دکتر احمدی لاشکی نماینده مردم چالوس و نوشهر درمجلس شورای اسلامی، فرمانداربابل، مدیرکل جهاد کشاورزی استان، رئیس محیط زیست استان و جمعی ازمسئولین استانی و شهرستانی ازدانشگاه صنعتی نوشیروانی بابل بازدید کردند.
به گزارش روابط عمومی وزات علوم، دراین بازید دکترجواد واثقی امیری رئیس دانشگاه صنعتی نوشیروانی بابل ضمن عرض خیرمقدم و خوش آمدگویی به بازدید کنندگان و همچنین عرض تبریک به مناسبت گرامیداشت ایام دهه فجر گفت: خصیصه اصلی این ایام وحدت کلمه و بزرگترین هدفش استقلال، آزادی و جمهوری اسلامی بود.
وی ضمن اشاره به تاریخچه دانشگاه افزود: 6 هزار دانشجو در این دانشگاه مشغول به تحصیل هستند که حدود 1200 نفر درمقطع تحصیلات تکمیلی فعالیت دارند.
رئیس دانشگاه صنعتی نوشیروانی بابل گفت: خانواده بزرگ دانشگاه با وحدت کلمه مشغول فعالیت هستند و اگر کارکردهای دانشگاه مورد ارزیابی قرارگیرد نشان می دهد که در انجام تمام ماموریت هایی که به آن واگذارشد موفق عمل کرده است.
دکترواثقی امیری با بیان این که این دانشگاه پتانسیل ها و قابلیت های عظیمی برای حل معضلات محلی، منطقه ای و ملی دارد، گفت: بسیاری از فناوری های موجود در دانشگاه از قبیل فناوری نانو، تولید برق از امواج دریا، هیدروفرمینگ، نانو بیو تکنولوژی، پیل سوختی منحصر به فرد است، علی رغم مشکلات و محدودیت های اعتباری که وجود دارد در زمینه های آموزش، پژوهش، فناوری و حتی حضور در بازار موفق عمل کرده است و امیدوارم که با مساعدت ها، حمایت ها و توجه ویژه مسئولین به دستاوردها و افتخارات بزرگتر در سطح کشور و جهان دست یابد.
درادامه این نشست مهندس یونسی معاون سیاسی امنیتی استاندار در بازدید از دانشگاه ضمن تشکر و قدردانی ازمسئولین این دانشگاه، گفت: خداوند بعد از خلقت انسان، عقل سپس حسن و بعد حزن را آفرید. انسان فهرست تعالیم هستی و همیشه دنبال تعالی و کمال است.
وی با بیان این که هر امر پسندیده ای امرعقلانی است تاکید کرد علم، معرفت و دانایی پایه های اساسی کمال است و هیچ جامعه ای به توسعه نمی رسد مگر این که عالم باشد.
مهندس یونسی گفت: علم کاشف واقعیات است و فناوری بسیاری از مشکلات مردم را حل کرده است.
معاون سیاسی امنیتی استاندار مازندران با اشاره به این که علوم نظری کمتر درخدمت جامعه قرارمی گیرند، گفت: اگربخواهیم پیشرفتی در جامعه داشته باشیم راهی جز این نداریم که به علوم تجربی و تکنولوژی های مدرن روی آوریم.
وی پیشنهاد کرد: کارگروهی متشکل از حاضرین دراین نشست شکل بگیرد و با برگزاری جلسات منظم درآینده، مطالبات سازمان های اجرایی مطرح شود و دانشگاه ظرفیت ها و پتانسیل های خود را در راستای حل آن مطالبات به کار گیرد.
همچنین درادامه مهندس حسین نیازآذری نماینده مردم شهرستان بابل درمجلس شورای اسلامی دربازدید از این دانشگاه ضمن تشکر و قدردانی از رئیس دانشگاه صنعتی نوشیروانی بابل، گفت: دهه فجر یک حقیقت انکارناپذیر است. درجامعه اسلامی که هر روز به عظمت این انقلاب افزوده می شود و انشاءا... با حضور در راهپیمایی یوم ا... 22 بهمن یکبار دیگر هم دشمنان این نظام را ناامید خواهیم کرد، اعلام می کنیم که ما می توانیم و درطول 35 سال ازعمر پربرکت این انقلاب توانستیم دستاوردهای مهمی را به دست آوریم.
مهندس نیازآذری گفت: امروز با تلاش جوانان این مرز و بوم که سرشار از تفکر و اندیشه است می توانیم نیازهای خودمان را برطرف کنیم که یک نمونه از آن اساتید جوان دانشگاه صنعتی نوشیروانی بابل هستند که دستاوردهای آن ها درمحضر رهبر انقلاب رونمایی شد و ما هم با تأسی از رهبر انقلاب اعلام می داریم که شما جوانان تنها نیستید و از این ظرفیت بسیار عظیمی که ایجاد شد حمایت می کنیم.
وی افزود: استان مازندران به لحاظ شرایط زیست محیطی به خاطر انباشت زباله دچار یک معضل جدی است که منابع طبیعی را بسیار تهدید می کند و باید برای رفع این معضل مسئولین استان به ویژه استاندار مازندران، معاونین استاندار دستور دهند تا از این امکاناتی که اساتید جوان دانشگاه صنعتی نوشیروانی بابل دربخش تبدیل شیرابه زباله به آب قابل مصرف در کشاورزی به وجود آوردند استفاده کنند.