در راستای کمک به اشتغال دانش‌آموختگان دانشگاهی؛

مرکز توانمندسازی مهارتی و مشاوره شغلی دانشجویان دانشگاه سیستان و بلوچستان افتتاح شد

۲۷ آبان ۱۳۹۸ | ۱۰:۳۶ کد : ۵۱۲۱۲ دستاوردهای دانشگاه ها
تعداد بازدید:۵۷۱
مرکز توانمندسازی مهارتی و مشاوره شغلی با حضور دکتر غلامرضا رضایی رئیس دانشگاه سیستان و بلوچستان به بهره‌برداری رسید.
مرکز توانمندسازی مهارتی و مشاوره شغلی دانشجویان دانشگاه سیستان و بلوچستان افتتاح شد

به گزارش اداره کل روابط عمومی وزارت علوم به نقل از دانشگاه سیستان و بلوچستان، این مرکز باهدف توانمندسازی مهارتی دانشجویان و کمک به اشتغال دانش‌آموختگان دانشگاهی بر پایه سه فرآیند اصلی نیازسنجی مهارتی، ارائه خدمات مشاوره شغلی و آموزشی و همچنین ارائه خدمات مهارت‌آموزی موردنیاز بازار کار به دانشجویان با تکیه با ظرفیت‌های بالقوه و بالفعل دانشگاه‌ها و موسسات آموزش عالی ایجاد شده است.

رئیس دانشگاه سیستان و بلوچستان در مراسم افتتاح این مرکز درخصوص لزوم مهارت‌آموزی اظهارداشت: در چند سال اخیر به خاطر اشباع شدن بازار اشتغال برای تحصیل‌کردگان دانشگاهی، لزوم فراگیری یک مهارت برای هر دانشجو و فارغ‌التحصیل دانشگاهی ضروری است.

وی بیان داشت: در یکی از نشست‌های روسای دانشگاه‌های کشور طرح فعال‌سازی توانمندسازی مهارتی مطرح شد و مورد استقبال قرار گرفت و مقررشد تا روسای دانشگاه‌ها در بازگشت از این نشست نسبت به فعال‌سازی مرکز توانمندسازی در دانشگاه متبوع خود اقدام کنند.

دکتر رضایی تصریح کرد: در شرایط موجود، فارغ‌التحصیلانی موفق خواهند بود که به کسب مهارت اقدام کنند، لذا انتخاب رشته و مهارتی که دانشجویان می‌آموزند تأثیر بسزایی برای آینده آن‌ها دارد.

وی خاطرنشان کرد: به‌عنوان قشر تحصیل‌کرده موظفیم تا زمینه کسب مهارت و توانمندسازی دانشجویان را فراهم کنیم، ازاین‌رو دانشگاه‌ها و مراکز آموزش عالی بهترین مکان برای کسب مهارت‌افزایی و توانمندسازی هستند.

ل.س ۴۲/ ل.م ۵۴