معاون اقتصادی رئیس جمهور در بازدید از پارک علم و فناوری کردستان تاکید کرد:

عزم جدی دولت برای حمایت از شرکت‌های استارتاپی و دانش‌بنیان

تعداد بازدید:۱۰۱۰
دکترمحمد نهاوندیان معاون اقتصادی رئیس جمهور در بازدید از پارک علم و فناوری کردستان، اهتمام جدی دولت برای حمایت از شرکت های استارتاپی و دانش بنیان را مورد تاکید قرار داد.
عزم جدی دولت برای حمایت از شرکت‌های استارتاپی و دانش‌بنیان

به گزارش اداره کل روابط عمومی وزارت علوم به نقل از پارک علم و فناوری کردستان، دکترنهاوندیان در بازدید از بخش‌ها و شرکت‌های مختلف حاضر در پارک علم و فناوری استان کردستان در گفت‌و گو با جوانان نوآور کردستانی در جریان ایده‌های فناورانه و طرح های استارت‌آپی آنها قرار گرفت.
در این بازدید دکترسعیدی رییس پارک علم و فناوری کردستان، در گزارش کوتاهی ضمن تشکر از حمایت‌های مجموعه مدیران استان، گفت: هسته اولیه پارک در ساختمانی به مساحت تقریبی ۲۰۰ متر مربع شکل گرفت، اما با تلاش و همت تمامی مسئولان دلسوز استان و همکاران پارک از بدو فعالیت تا به امروز و خیرین عزیزی که بدون هیچ چشم داشتی فقط برای ایجاد کسب و کار برای جوانان این خطه و اعتلای این سرزمین همت کردند، هم اکنون در ساختمانی به مساحت حدود ۶۲۰۰ متر بیش از ۹۰ واحد فناور و شرکت دانش بنیان در حوزه‌های ICT، کشاورزی، انرژی‌های نو، فناوری نرم مشغول به فعالیت هستند.
در این بازدید مدیران و اعضای شرکت‌های دانش‌بنیان ضمن معرفی طرح‌ها و ایده‌های فناورانه، مشکلات و درخواست‌های خود را از نزدیک با معاون اقتصادی رییس جمهور مطرح کردند.
معاون اقتصادی رئیس جمهور ضمن آشنایی با طرح‌های فناورانه موجود و ارائه راهنمایی‌های لازم، نسبت به پیگیری درخواست‌ها و رفع برخی مشکلات مطرح شده قول مساعدت داد.
گفتنی است کمک به توسعه زیرساخت‌ها و تجاری سازی فناوری، مساعدت در بازاریابی و فروش محصولات تولید شده، تقویت ارتباط بین دانشگاه و فناوری‌های نو، کمک به گسترش فضای کسب‌وکار برای شرکت‌های دانش‌بنیان و کمک به افزایش صادرات خدمات و محصولات دانش‌بنیان و ارائه تسهیلات بانکی از جمله درخواست‌ها و مطالباتی بود که اعضا و روسای شرکت‌های دانش بنیان در این بازدید مطرح کردند.
ل.س ۴۲/ ل.م ۵۴/ ع. ع ۵۷