با قابلیت انجام صد نوع آزمایش؛

آزمایشگاه مرکزی دانشگاه سمنان به بهره‌برداری رسید

۲۵ آبان ۱۳۹۸ | ۰۹:۵۲ کد : ۵۱۱۶۰ دستاوردهای دانشگاه ها
تعداد بازدید:۹۲۱
آزمایشگاه مرکزی دانشگاه سمنان با قابلیت انجام صد نوع آزمایش با حضور مسئولان دانشگاه سمنان و نیز معاونان پژوهش و فناوری دانشگاه‌ها و روسای پارک‌های علم و فناوری منطقه ۹ کشور به بهره‌برداری رسید.
آزمایشگاه مرکزی دانشگاه سمنان به بهره‌برداری رسید

به گزارش اداره کل روابط عمومی وزارت علوم به نقل از دانشگاه سمنان، دکترمهدی موسوی کمازانی سرپرست آزمایشگاه مرکزی دانشگاه سمنان با اعلام این خبر گفت: در حال حاضر ۱۵ آزمایشگاه از جمله آزمایشگاه‌های نانو، نفت، شیمی، متالوژی، بیوشیمی، انگل‌شناسی، حیوانات آزمایشگاهی، علوم درمانگاهی، ریخته گری، خواص مکانیکی، ساخت افزودنی به‌صورت زیرمجموعه با آزمایشگاه مرکزی در ارتباط هستند.

وی با بیان اینکه تلاش می‌شود تا پایان این تعداد آزمایشگاه به عدد ۲۰ برسد، افزود: با راه‌اندازی این آزمایشگاه دانشجویان و دیگر کاربران می‌توانند با اتصال به سامانه آزمایشگاه، به‌صورت آنلاین / از تحقیقات دانشجویی استفاده کنند.

دکترموسوی کمازانی از راه‌اندازی سایت آزمایشگاه مرکزی دانشگاه سمنان به نشانی https://centrallab.semnan.ac.ir / خبر داد و گفت: دانشجویان و متقاضیان انجام آزمایش‌های مختلف حتی از خارج دانشگاه هم می‌توانند با مراجعه به این سایت ثبت نام و درخواست خود را ثبت کنند.

سرپرست آزمایشگاه مرکزی دانشگاه سمنان به اهداف راه‌اندازی این آزمایشگاه اشاره کرد و گفت: راه‌اندازی ساماندهی تجهیزات مورد نیاز گروه‌های مختلف آموزشی، پژوهشی و فناوری، بهره‌وری بهینه از امکانات موجود، ایجاد ارتباط بین پژوهشگران و انتقال اطلاعات، امکان دسترسی اعضای هیئت علمی و دانشجویان به امکانات پژوهشی و امکان مشارکت فعال در اجرای پروژه‌های تحقیقاتی در سطوح استانی، ملی و بین المللی از جمله اهداف تجهیز و راه‌اندازی این آزمایشگاه است.

ل. س ۴۲/ ل. م ۵۴


( ۱ )