معاون اداری، مالی و مدیریت منابع وزارت علوم در دانشگاه ایلام:

ساماندهی دانشگاه ها و مؤسسات آموزش عالی از سیاست های اصولی وزارت علوم است

۲۲ آبان ۱۳۹۸ | ۱۹:۴۸ کد : ۵۱۱۳۳ اخبار برگزیده اخبار ستادی سرخط خبرها
تعداد بازدید:۲۲۲۹
دکتر محمدتقی نظرپور، معاون اداری، مالی و مدیریت منابع وزارت علوم در نشست شورای دانشگاه ایلام گفت: ساماندهی دانشگاه ها و مؤسسات آموزش عالی در سطح کشور از جمله سیاست های اصولی وزارت علوم است.
ساماندهی دانشگاه ها و مؤسسات آموزش عالی از سیاست های اصولی وزارت علوم است

به گزارش اداره کل روابط عمومی وزارت علوم به نقل از دانشگاه ایلام، درنشست شورای دانشگاه ایلام که با حضورمعاون اداری، مالی و مدیریت منابع وزارت علوم و دکتر علی اکبری رئیس دانشگاه ایلام برگزار شد، دکتر نظرپور با تشریح نحوه ساماندهی مراکز آموزش عالی کشور اظهار داشت: هیچ واحد و مؤسسه ای در این جریان حذف نخواهد شد، بلکه با محوریت دانشگاه های مادر در سطح استان ها، دانشگاه ها و مؤسسات مختلف تابعه ساماندهی خواهند شد که این مهم تا پایان سال عملیاتی می شود.
دکتر نظرپور با اشاره به بازدید خود از دانشگاه ایلام اظهار داشت: من از ابتدا و در سال ۱۳۷۱ در جریان نحوه تأسیس دانشگاه ایلام بوده ام و از آنچه که طی این دو روز مشاهده کردم، مشخص است که فعالیت ها و اقدامات خوبی برای توسعه دانشگاه ایلام انجام گرفته و از جمله در روند احداث و تکمیل پروژه های عمرانی و مستند سازی و سنددار کردن زمین ها و املاک دانشگاه، قدم های خوبی برداشته شده است.
معاون اداری، مالی و مدیریت منابع وزارت علوم همچنین پذیرش دانشجوی خارجی را از جمله اقدامات مهم چند سال اخیر دانشگاه ایلام عنوان کرد و گفت: با توجه به نزدیکی استان ایلام به کشور عراق و اشتراکات دینی و فرهنگی که بین مردم دو کشور حاکم است، دانشگاه ایلام می تواند در این زمینه به موفقیت های بیشتری نائل شود.
وی افزود: تحقق این هدف، علاوه بر تأثیرگذاری در زمینه ارتقای جایگاه دانشگاه ایلام در سطح کشور، زمینه رشد درآمدهای اختصاصی دانشگاه را هم فراهم می کند.
دکتر نظرپور در ادامه بر اهتمام و حمایت جدی وزارت علوم از روند توسعه این دانشگاه تأکید کرد و گفت: سعی خواهیم کرد زمینه اختصاص اعتبار برای احداث یک واحد خوابگاهی جدید، تکمیل روند محوطه سازی و تعمیرات برای دانشگاه ایلام را فراهم کنیم.
معاون اداری، مالی و مدیریت منابع وزارت علوم در بخش دیگری از سخنان خود، با اشاره به محدودیت منابع مالی، بیان کرد: باید با درک و تجزیه و تحلیل درست مسائل، استقامت، جدیت، همراهی و همدلی و استفاده حداکثری و بهینه از منابع موجود، تلاش کنیم با سربلندی از این وضعیت عبور کنیم.
معاون اداری، مالی و مدیریت منابع وزارت علوم، همسان سازی حقوق اعضای هیأت علمی وزارت علوم با وزارت بهداشت را یکی دیگر از برنامه های این معاونت اعلام کرد و گفت: در بودجه سال ۱۳۹۹ این موضوع گنجانده شده که ان شاالله با رایزنی های انجام گرفته محقق شود.
دکتر علی اکبری رئیس دانشگاه ایلام در سخنانی گفت: دانشگاه ایلام به عنوان نماد آموزش عالی استان ایلام در تلاش است تا ضمن تحقق سیاست ها و برنامه های راهبردی پیش بینی شده و عمل به وظایف محوله، دانشجویان فرهیخته و ماهری را برای تحویل به جامعه تربیت کند و افزون بر این در روند توسعه استان ایلام هم تأثیر جدی داشته باشد.
رئیس دانشگاه ایلام با اشاره به وجود مشکلات مالی چند سال اخیر تأکید کرد: علیرغم همه تنگناها و محدودیت ها، روند توسعه دانشگاه ایلام به هیچ عنوانی متوقف نخواهد شد و از تمام ظرفیت های موجود برای توسعه دانشگاه و از جمله تکمیل پروژه‌های عمرانی استفاده می شود.


( ۹ )