به همت موزه ملی علوم و فناوری ایران؛

پنجمین جشنواره «علم برای همه» در حال برگزاری است

تعداد بازدید:۸۶۸
پنجمین جشنواره «علم برای همه» موزه ملی علوم و فناوری جمهوری اسلامی ایران از ۱۸ تا ۲۴ آبان ماه ۱۳۹۸ همزمان با شروع هفته جهانی علم با شعار «علم در خدمت صلح و توسعه» و با مشارکت سازمان فرهنگی هنری شهرداری و در محل باغ موزه قصر در حال برگزاری است.
پنجمین جشنواره «علم برای همه» در حال برگزاری است

به گزارش اداره کل روابط عمومی وزارت علوم به نقل از موزه ملی علوم و فناوری ایران، پنجمین جشنواره «علم برای همه» امسال کاملاً متفاوت و به صورت گسترده و در فضایی بیش از ۱۵۰۰ متری در محل باغ موزه قصر با بخش‌های متنوعی همچون شهر بازی علمی، نمایشگاه آثار هنری، غرفه‌های آموزشی، نمایش مستندهای علمی، مسابقات خانوادگی، جُنگ‌های علمی و دیدار با متخصصان در حال برگزاری است.
حضور انجمن‌ها و موسسات آموزشی معتبری چون پژوهشگاه رویان، رصدخانه تارا، انجمن نجوم آماتوری ایران، آزمایشگاه تحقیقات فضایی، دانشگاه صنعتی خواجه نصیرالدین طوسی، مدرسه جهانی بدون مرز وارلی، انتشارات کودک و نوجوان، بازی و سرگرمی و محصولات فکری و آموزشی، کلبه آفرینش فکر و ستاد فناوری‌های نرم و هویت‌ساز معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری، شرکت فن آموز، کتابخانه و موزه ملی ملک، همچنین برگزاری رویدادهایی مثل: «آب، باد، خاک، آتش و عنصر پنجم»، «بیا ز سنگ بپرسیم»، «جدولیف»، «تو مغزت چه خبره؟» و «سفره سلامتی خانواده من»، جُنگ‌های علمی، پخش فیلم‌های مستند علمی، گفتگو با افراد متخصص رشته‌های مختلف، امکان نمایش آثار هنری و کاریکاتورهای مربوط به چالش‌های فرهنگی-اجتماعی زندگی در عصر علم و فناوری و آثار هنری با موضوع ضدیت به کارگیری سلاح‌های کشتار جمعی موزه صلح و … می‌تواند فضایی مفرح، شاد و علمی را برای خانواده‌ها که مخاطبان اصلی این جشنواره هستند رقم بزند.
پنجمین جشنواره «علم برای همه» موزه ملی علوم و فناوری ایران در محل باغ موزه قصر، روز شنبه ۱۸ آبان ماه ۹۸ از ساعت ۱۶ به صورت رسمی آغاز به کار کرد که به مدت یک هفته مصادف با هفته جهانی علم پذیرای علاقه‎مندان است.
خانواده‌ها می‌توانند از ۱۸ تا ۲۲ آبان ماه از ساعت ۱۶ تا ۲۰ از جشنواره بازدید کنند و این بازدید در روزهای آخر هفته یعنی ۲۳ و ۲۴ آبان از ساعت ۱۰ صبح تا ۲۰ شب خواهد بود. گروه‌های دانش آموزی هم می‌توانند با هماهنگی قبلی از روز یکشنبه ۱۹ آبان تا چهارشنبه ۲۲ آبان از ساعت ۹ صبح تا ۱۲ ظهر از جشنواره بازدید کنند.
علاقه‌مندان برای دریافت اطلاعات بیش‌تر می‌توانند به سامانه جشنواره به نشانی festival.inmost.ir مراجعه کنند و یا با شماره‌های ۸-۰۹۱۹۸۹۶۲۰۰۷ و ۰۲۱۶۶۷۲۴۶۹۴ تماس بگیرند.
ل. م ۵۴

کلید واژه ها: موزه ملی علوم و فناوری ایران