در راستای ترویج فناوری‌های سلامت انجام گرفت؛

انعقاد تفاهم‌نامه همکاری دانشگاه صنعتی شریف و سازمان نظام پزشکی ایران

۲۱ آبان ۱۳۹۸ | ۰۸:۴۵ کد : ۵۱۰۶۰ دستاوردهای دانشگاه ها
تعداد بازدید:۷۵۹
تفاهم‌نامه همکاری علمی، فناوری، پزشکی و پژوهشی، به منظور توسعه و ترویج فناوری‌های پزشکی و سلامت در راستای ارتقای سلامت جامعه، در نشست مشترک روسای دانشگاه صنعتی شریف و سازمان نظام پزشکی ایران به امضا رسید.
انعقاد تفاهم‌نامه همکاری دانشگاه صنعتی شریف و سازمان نظام پزشکی ایران

به گزارش اداره کل روابط عمومی وزارت علوم به نقل از دانشگاه صنعتی شریف، انعقاد این تفاهم‌نامه که به منظور همکاری مشترک صورت گرفت، شامل موضوعاتی از قبیل، بسترسازی برای ترویج فناوری‌های سلامت در راستای نهادینه کردن آن در بین جامعه پزشکی و عموم مردم، ترغیب فناوران و دانشگاهیان به توسعه فناوری‌های پزشکی و سلامت در راستای ارتقای سلامت جامعه، ارتقای ظرفیت رسانه‌های دیجیتال در جهت خلق فرصت‌های نوین، مشارکت در فعالیت‌ها و برنامه‌های آموزش، پژوهش و ارتقای سلامت، مشارکت در برگزاری رویدادها، همایش‌ها و برنامه‌های مشترک در راستای دستیابی به اهداف تفاهم نامه، برنامه‌ریزی و اجرای پروژه‌های پژوهشی و فناوری مشترک، تبادل اطلاعات و تجارب موجود در زمینه توسعه آموزش، پژوهش و فناوری‌های سلامت، اجرای برنامه مشترک حمایت از طرح‌های پژوهشی و سرمایه گذاری در توسعه پژوهش و فناوری در حوزه سلامتی می‌شود.

این تفاهم‌نامه در ۵ ماده تنظیم شده و اعتبار آن از تاریخ امضا به مدت ۲ سال می‌باشد.

گفتنی است مراسم امضای این تفاهم‌نامه با حضور دکترمحمود فتوحی رئیس دانشگاه صنعتی شریف و دکترمحمدرضا ظفرقندی رئیس سازمان نظام پزشکی ایران در اتاق شورای ریاست این دانشگاه برگزار شد.
 

دانشگاه صنعتی شریف میزبان سومین همایش ملی پیشرفت‌های معماری سازمانی

سومین همایش ملی پیشرفت‌های معماری سازمانی ۲۲ آبان‌ماه سال‌جاری در دانشگاه صنعتی شریف برگزار خواهد شد.

معماری سازمانی، تحول دیجیتال، دولت الکترونیکی، مهندسی سرویس، هوش تجاری و داده کاوی، مهندسی سازمان و فرایندها، امنیت فناوری اطلاعات و تجارب و دستاوردهای معماری سازمانی از جمله مهم‌ترین محورهای این همایش هستند.
سخنرانی شخصیت‌های مطرح داخلی و بین‌المللی، اعطای جایزه ویژه معماری سازمانی، برگزاری کارگاه‌های تجارت موفق معماری سازمانی، برگزاری نشست‌ها و میزگردهای تخصصی، نمایشگاه دستاوردهای شرکت‌ها و ارائه مقالات علمی و پژوهشی از جمله مهم ترین برنامه‌های این همایش دو روزه است.
در افتتاحیه این برنامه دکتر امیر ناظمی رئیس سازمان فناوری اطلاعات و مهندس رضا باقری اصل دبیر شورای فناوری اطلاعات، دکتر شمس مدیر آزمایشگاه معماری سازمانی سرویسگرا و دکتر جعفر حبیبی دبیر همایش سخنرانی خواهند کرد. همچنین در بخش دیگری از این برنامه پیام ویدئویی Dr. John Gotze منتشر خواهد شد.
گفتنی است روز قبل از افتتاحیه رسمی همایش، کارگاه‌های تخصصی در دو نوبت صبح و عصر در دانشکده مهندسی دانشگاه صنعتی شریف برگزار خواهد شد.

علاقه‌‌مندان می‌توانند جهت کسب اطلاعات بیشتر به وب سایت؛ 2019.sharif.edu NCAEA مراجعه نمایند.

 

ل.س ۴۲/ ل.م ۵۴