به میزبانی پژوهشگاه مواد و انرژی؛

کارگاه بین‌المللی "نانوفناوری و انرژی‌های تجدیدپذیر" برگزار شد

تعداد بازدید:۱۲۴۵
کارگاه بین‌المللی "نانوفناوری و انرژی‌های تجدیدپذیر" (NTRE۲۰۱۹) با حضور دانشمندانی از کشورهای اسلامی و نخبگان و استادان ایرانی به میزبانی پژوهشگاه مواد و انرژی برگزار شد.
کارگاه بین‌المللی "نانوفناوری و انرژی‌های تجدیدپذیر" برگزار شد

به گزارش اداره کل روابط عمومی وزارت علوم به نقل از پژوهشگاه مواد و انرژی، در این رویداد که توسط دبیرخانه شبکه نانوفناوری کشورهای جهان اسلام ( INN ) و با حمایت سازمان‌های بین‌المللی کمیته دائمی همکاری‌های علمی و فناوری سازمان همکاری اسلامی ( COMSTECH ) و بنیاد علمی اکو ( ECOSF ) و با همکاری بنیاد علمی و فناوری جایزه مصطفی (ص) و دبیرخانه برنامه تبادل علم و فناوری ( STEP )، برگزار شد، دانشمندان خارجی و ایرانی در قالب ۱۲ کارگاه و سخنرانی، نتیجه پژوهش‌های خود را در ۵ سال اخیر و برنامه تحقیقاتی آینده به صورت کارگاه بین‌المللی به زبان انگلیسی ارائه کردند.

در این کارگاه بین‌المللی که در محورهای تخصصی نانوفناوری، انرژی و سلامت محیط زیست، منابع و فناوری‌های انرژی‌های تجدیدپذیر، فناوری و پزشکی و نانو فناوری در پزشکی برگزار شد، علاوه بر ۵ محقق ایرانی، ۷ دانشمند از کشورهای انگلستان، ترکیه، هند، عمان، عراق و پاکستان به سخنرانی پرداختند.

گفتنی است کارگاه بین‌المللی نانوفناوری و انرژی‌های تجدیدپذیر، سومین رویداد بزرگ بین‌المللی شبکه نانوفناوری جهان اسلام ( INN ) به شمار می‌رود. اردیبهشت ماه ۱۳۹۶ نیز کنفرانس بین‌المللی دو روزه "نانوفناوری و نانوپزشکی" ( NTNM 2017) در ۶ محور با حضور ۲۵ دانشمند مسلمان از ۱۴ کشور با ۳۲ سخنرانی، ۹ کارگاه بین‌المللی و ارائه ۸۴ پوستر از مقالات پژوهشی برگزار شد.

ل.س ۴۲/ ل.م ۵۴