وزیر علوم در دانشگاه صنعتی قم تاکید کرد؛

لزوم توجه بیشتر دانشگاه‌ها به مهارت افزایی دانشجویان/تمرکز بر روش‌های جدید جذب دانشجویان بین المللی در مقاطع تحصیلات تکمیلی

۱۸ آبان ۱۳۹۸ | ۱۹:۳۶ کد : ۵۰۹۸۰ اخبار برگزیده اخبار ستادی سرخط خبرها
تعداد بازدید:۱۰۹۱
دکتر منصور غلامی، وزیر علوم، تحقیقات و فناوری در ادامه برنامه‌های سفر خود به استان قم، ضمن بازدید از بخش‌های مختلف دانشگاه صنعتی قم، در نشست با اعضای هیئت رئیسه این دانشگاه، بر لزوم "توجه بیشتر دانشگاه‌ها به مهارت‌افزایی دانشجویان" و "تمرکز بر روش‌های جدید جذب دانشجویان بین‌المللی" در مقاطع تحصیلات تکمیلی تاکید کرد.
لزوم توجه بیشتر دانشگاه‌ها به مهارت افزایی دانشجویان/تمرکز بر روش‌های جدید جذب دانشجویان بین المللی در مقاطع تحصیلات تکمیلی

به گزارش اداره کل روابط عمومی وزارت علوم، دکتر غلامی در این نشست، بر ارائه برنامه‌های راهبردی دانشگاه‌ها و همچنین ماموریت‌گرا شدن دانشگاه‌ها تاکید کرد و اظهار داشت: رشد علم در جهان بسیار سریع است و ما باید سعی کنیم به هر نحو ممکن از این سرعت رشد علمی باز نمانیم و بتوانیم تا جای ممکن در سطح رشد و توسعه جهانی علم حرکت کنیم.
وزیر علوم افزود: ما در زمینه مهارت‌افزایی فارغ‌التحصیلان دانشگاهی هم وظیفه رسیدگی داریم. فارغ التحصیل دانشگاهی ما نباید منتظر این باشد تا در جایی پناه بگیرد، بلکه باید خود کارآفرین بوده و چند نفر دیگر را هم به اشتغال برساند.
دکتر غلامی با بیان اینکه لازم است یک کارگروهی در دانشگاه‌ها در زمینه آینده‌پژوهی و زمینه‌های مناسب برای فعالیت‌های آینده فعالیت کنند، گفت: در حال حاضر از دانشگاه ها انتظار میرود در همه موارد به یکدیگر کمک کنند و با ایجاد شبکه‌های دانشگاهی استانی از امکانات یکدیگر به بهترین نحو ممکن استفاده کنند.
وزیرعلوم درخصوص افزایش پذیرش دانشجویان تحصیلات تکمیلی گفت: توسعه تحصیلات تکمیلی و به خصوص پذیرش دانشجویان خارجی در این مقطع از برنامه‌های اصلی وزارت علوم است و دانشگاه‌ها می‌توانند با اعلام ظرفیت‌های خود به جذب این دانشجویان کمک کنند.
در ادامه این نشست دکتر رضایی مهر رئیس دانشگاه صنعتی قم گزارشی از عملکرد این دانشگاه در بخش‌های مختلف ارائه کرد.
ر.ب ۴۵/ ل.م ۵۴/ ع.ع ۵۷


( ۴ )