برای اولین بار در کشور صورت پذیرفت؛

رونمایی از دستاورد فناورانه محققان پارک علم و فناوری آذربایجان شرقی در زمینه شناسایی اتوماتیک صاحب خودرو

تعداد بازدید:۹۴۵
همزمان با برگزاری هفتمین نمایشگاه نوآوری و فناوری ربع رشیدی در تبریز ( Rinotex ۲۰۱۹)، دستاورد فناورانه محققان پارک علم و فناوری آذربایجان شرقی در زمینه شناسایی اتوماتیک صاحب خودرو برای اولین بار در کشور رونمایی شد.
رونمایی از دستاورد فناورانه محققان پارک علم و فناوری آذربایجان شرقی در زمینه شناسایی اتوماتیک صاحب خودرو

به گزارش اداره کل روابط عمومی وزارت علوم به نقل از پارک علم و فناوری آذربایجان شرقی، این محصول که مبتنی بر فناوری اینترنت اشیاء (Internet of Things) می‌باشد از تکنولوژی روز دنیا برخوردار بوده و با هدف صادرات به کشورهای اوراسیا و بازارهای داخلی طراحی و آماده شده است.

تکنولوژی پیشرفته شناسایی اتوماتیک صاحب خودرو مپجا (MAPJA Automatic Vehicle Driver Identification Technology) از فناوری های پیشرفته حوزه امنیت و ایمنی خودرو می باشد که تنها چند شرکت خودرو ساز مطرح دنیا به این تکنولوژی دست یافته اند.

این محصول در چهارمین روز برگزاری رینوتکس 2019 با حضور رئیس پارک علم و فناوری آذربایجان شرقی، رئیس پلیس فتا استان و معاونان اقتصادی و توسعه مدیریت منطقه آزاد رونمایی شد.

پروژه تحقیقات و اجرایی کردن این فناوری با رویکرد قابلیت نصب روی تمامی خودرو‌ها از شهریور سال 1397 در دپارتمان تحقیق و توسعه (R&D) شرکت مپجا آغاز شده بود و با نصب این سیستم بر روی خودرو علاوه مدیریت هوشمند و از راه دور خودرو امکان سرقت خودرو به صفر می رسد. نصب و راه اندازی این فناوری بسیار راحت بوده و قابلیت نصب بر روی انواع خودروهای داخلی و خارجی را برخوردار است.

گفتنی است  پیش از این و در دومین روز نمایشگاه نوآوری و فناوری ربع رشیدی Rinotex 2019 با حضور دکتر عالی معاون وزیر صنعت، معدن و تجارت، دکتر ناظمی معاون وزیر ارتباطات و دکتر پورمحمدی  استاندار آذربایجان شرقی از دیگر فناوری پیشرفته شرکت مپجا با عنوان کفش هوشمند مبتنی بر فناوری اینترنت اشیاء مپجا (MAPJA Smart IOT Shoes) رونمایی شد.

س.س۵۱/ل.م۵۴